Курс долара в Україні тримається на стабільному рівні завдяки попиту на облігації внутрішньої державної позики. Ближче до кінця року долар може подорожчати до закладеного в держбюджеті показника 29,2 грн/$. Про це розповів в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" доктор економічних наук Олексій Плотніков, зазначають Патріоти України. Коментуючи ситуацію з курсом валют в Україні, економіст розповів:
"Стабільність поки в нас працює, облігації внутрішньої державної позики, які постійно викидає на ринок Міністерство фінансів, тому що там є питання з заповнюваністю бюджету. Ті, хто купує ці облігації, як правило, продають долари, купують гривні й за гривні купують облігації. Попит на гривню підтримується на досить високому рівні. Коли це скінчиться чи якщо це скінчиться, такий попит на гривню, то, звичайно, буде дорожчати долар. Буде там не 27,5 грн/$, а, можливо, буде до осені чи зими те, що було заплановано в державному бюджеті - середньорічний курс, який там був 29,2 грн/$".
Нагадаємо, офіційний курс долара в Україні 23 липня був встановлений Нацбанком на рівні 27,19 грн/$, що на п'ять копійок дешевше, ніж днем раніше. Курс євро подешевшав на три копійки й склав 32,03 грн/€.
Раніше заступник голови Ради Нацбанку України Василь Фурман повідомив в ефірі телеканалу "Україна 24", що на курс долара в Україні впливають чотири фактори.
"Сьогодні ми спостерігаємо цілу низку факторів, які позитивно впливають на посилення курсу української гривні. Це передусім зростання цін на сировинних ринках, з одного боку. Хоча з іншого боку, треба говорити про те, що в нас збільшується імпортна складова… Другий фактор, чому гривня посилюється – це продаж українцями долара. Сумарно з початку року було продано більше ніж на мільярд доларів. Третій фактор – це нерезиденти, попит на внутрішні облігації державної позики… Є ще четвертий фактор - ситуативний, коли гривня, наприклад, на початку травня значно посилювалась, тому що сплачували податки, продавали експортери долар, чи, наприклад, закінчився період виплати дивідендів українськими компаніями, власниками яких є закордонні материнські компанії", - розповів Фурман.
Третя хвиля весняних заморозків завдала удару по садах України, що загрожує зниженням врожаю кісточкових фруктів і суниці, а остаточні наслідки для врожаю яблук стануть відомі лише наприкінці травня. Очікується зростання імпорту фруктів і підвищення за...
Народним депутатам, у яких минулого року зросли зарплати, можуть підвищити також суму компенсацій, яку їм виплачують за оренду житла в Києві. Проєкт відповідної постанови зареєстрував голова комітету з питань регламенту, депутатської етики та організац...