Економіст дав прогноз щодо курсу гривні до долара до кінця року


Курс долара в Україні тримається на стабільному рівні завдяки попиту на облігації внутрішньої державної позики. Ближче до кінця року долар може подорожчати до закладеного в держбюджеті показника 29,2 грн/$. Про це розповів в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" доктор економічних наук Олексій Плотніков, зазначають Патріоти України. Коментуючи ситуацію з курсом валют в Україні, економіст розповів:

"Стабільність поки в нас працює, облігації внутрішньої державної позики, які постійно викидає на ринок Міністерство фінансів, тому що там є питання з заповнюваністю бюджету. Ті, хто купує ці облігації, як правило, продають долари, купують гривні й за гривні купують облігації. Попит на гривню підтримується на досить високому рівні. Коли це скінчиться чи якщо це скінчиться, такий попит на гривню, то, звичайно, буде дорожчати долар. Буде там не 27,5 грн/$, а, можливо, буде до осені чи зими те, що було заплановано в державному бюджеті - середньорічний курс, який там був 29,2 грн/$".

Нагадаємо, офіційний курс долара в Україні 23 липня був встановлений Нацбанком на рівні 27,19 грн/$, що на п'ять копійок дешевше, ніж днем раніше. Курс євро подешевшав на три копійки й склав 32,03 грн/€.

Раніше заступник голови Ради Нацбанку України Василь Фурман повідомив в ефірі телеканалу "Україна 24", що на курс долара в Україні впливають чотири фактори.

"Сьогодні ми спостерігаємо цілу низку факторів, які позитивно впливають на посилення курсу української гривні. Це передусім зростання цін на сировинних ринках, з одного боку. Хоча з іншого боку, треба говорити про те, що в нас збільшується імпортна складова… Другий фактор, чому гривня посилюється – це продаж українцями долара. Сумарно з початку року було продано більше ніж на мільярд доларів. Третій фактор – це нерезиденти, попит на внутрішні облігації державної позики… Є ще четвертий фактор - ситуативний, коли гривня, наприклад, на початку травня значно посилювалась, тому що сплачували податки, продавали експортери долар, чи, наприклад, закінчився період виплати дивідендів українськими компаніями, власниками яких є закордонні материнські компанії", - розповів Фурман.

Рекордний зліт долара до 50 грн: Українців приголомшили прогнозом і назвали терміни

понеділок, 26 вересень 2022, 7:30

Офіційний курс долара в Україні в кінці 2023 року може підскочити до 50 гривень, заявив інвестиційний банкір Сергій Фурса, передають Патріоти України. "Але чи буде він таким - не знаю. Кінець наступного року - це 14 місяців. У нас з початку війни прой...

Українці вже зараз можуть платити за електроенергію вдвічі менше: Що потрібно зробити

неділя, 25 вересень 2022, 9:25

В Україні ті сім'ї, які встановили двозонні лічильники, можуть у нічний період платити за електроенергію вдвічі менше. Це дозволить значно скоротити витрати на комуналку, передають Патріоти України. . Вартість електроенергії не зміниться (останнього ...