Глобальні ціни на харчі повернулися до зростання вперше після піку 2022 року, до якого призвело повномасштабне вторгнення РФ в Україну. Зараз у світі найактивніше дорожчають цукор та м'ясо. Про це свідчать дані Індексу продовольчих цін ФАО (Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН), передають Патріоти України.
За підрахунками ФАО, у квітні-2023 зафіксовано середнє значення індексу на рівні 127,2 пунктів (+0,6% порівняно з березнем).
"Це перше розгортання у бік зростання після піку, зафіксованого у березні минулого року і спричиненого повномасштабним вторгненням Росії в Україну", – прокоментував голова Комітету з фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради Данило Гетманцев.
Зазначається, що саме зростання цін на цукор стало головним драйвером загального підвищення індексу. Подорожчання цукру на світових ринках становило 17,6%.
"Ситуація загострилася через зменшення виробництва та експортної пропозиції від глобальних лідерів (Індія, Китай, Таїланд, ЄС), а також боротьбу, що загострюється в напрямку використання цукрової сировини. А саме переробка в "солодке золото" або в біоетанол, враховуючи співвідношення цін на таке паливо порівняно з традиційним", – пояснив Гетманцев.
Що стосується цін на м'ясо, то індекс показав зростання на 1,3%. Головна причина – зростання цін на свинину та м'ясо птиці, особливо в Азії.
"Інші компоненти середнього індексу цін на продовольство продовжили зниження. Однак не настільки, щоб перекрити зростання "цукрового індексу", – резюмував Гетманцев.
Ілля Несходовський, керівник аналітичного напряму мережі захисту національних інтересів ANTS, вважає, що немає відповідних інструментів, щоб розв'язати кризу в російській банківській системі, тому у РФ почнуться проблеми у серпні-вересні цього року сам...
Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" продовжила дію тарифного плану "Фіксований" ще на рік – до 30 квітня 2026 року. Так, у травні, червні тощо приватні клієнти компанії отримуватимуть газ за колишнім тарифом – 7,96 грн/кубометр. Про це повідоми...