Головна причина - блокування портів: Експорт з України скоротився на 23,7%, більшість товарів недоправлено в ЄС

За перше півріччя цього року експорт з України скоротився на 23,7% у порівнянні з першим півріччям 2021 року і склав $22,8 млрд. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook заступник міністра економіки, торговий представник України Тарас Качка, передають Патріоти України.

За даними високопосадовця, обсяги експорту у другому кварталі склали $8,782 млрд, це на 37,4% менше ніж в першому кварталі 2022 року.

У порівнянні з другим кварталом минулого року скорочення експорту в ІІ кварталі цього року склало ще більше 45,8% (-7,42 млрд доларів).

При цьому у фізичних обсягах зменшення квартального експорту склало ще значніше - 55,6%, тобто на 20,8 млн тонн. У ІІ кварталі Україна експортували 16,6 млн тонн вантажів.

"Очевидно, що головна причина скорочень - блокування портів. Скорочення перевезень морським транспортом у II кварталі у порівнянні до першого склало 86,5% (мінус 21,6 млн тонн)", - написав Качка.

При цьому він відзначив, що ситуація з експортом в розрізі місяців стабілізувалася і навіть покращилася. Експорт у травні і червні відновив зростання після різкого падіння у березні. При цьому зростання експорту відбулося як по вартості так і по обсягах.

Загалом у топ-10 товарів експорту у червні входять: олія, кукурудза, насіння соняшнику, руда, сталь (напівфабрикати), проводи, м‘ясо птиці, труби, чавун, соя.

Географічно експорт повністю зорієнтований на ЄС. 78% українського експорту у другому кварталі 2022 року припадало на Євросоюз. Загальна вартість експорту до ЄС у 2 кварталі - $6,86 млрд, є на 6,4 більшою, ніж у 2 кварталі минулого року. Натомість торгівля з іншими державами світу скоротилася у 2 кварталі 2022 року у порівнянні з 2 кварталом 2021 року на 80%.

Повністю замінить "Артемсіль": На Закарпатті виявили велике родовище солі

п’ятниця, 12 серпень 2022, 12:14

За його словами, роботи на родовищі вже стартували в рамках інвестиційної угоди з компанією "Катіон інвест". "Йдеться про кейс, який дозволить розробляти Буштинське соляне родовище і видобувати до 150 тисяч тонн солі на місяць методом підземного вилуго...

Буде прогнозувати курс? Нацбанк Румунії взяв на роботу відому астрологиню

п’ятниця, 12 серпень 2022, 10:44

Відома в Румунії 64-річна астрологиня Мінерва (справжнє ім’я - Ґабріела Діма) отримала посаду в Національному банку країни. Про це повідомляє HotNews.ro, передають Патріоти України. Про свою нову роботу “Мінерва” розповіла в подкасті музиканту Даміану ...