Готуйте кишені! На українців з 1 травня очікують нові платіжки за газ - паливо рахуватимуть у кіловат-годинах

Вже з 1 травня Україна повинна перейти на систему обліку газу в одиницях енергії. Прийом і передача газу рахуватиметься в кіловат-годинах, а не в метрах кубічних, зазначають Патріоти України.

При розрахунку, як і раніше, використовуватимуться звичайні лічильники. Після цього жителі регіонів, де теплота згоряння газу нижче, сплачуватимуть менше.

Як повідомляє пресслужба керуючої компанії Оператора газотранспортної системи України, держава з 1 травня 2022 року переходить на систему обліку газу в одиницях енергії.

Українці сплачуватимуть за отриманий обсяг газу

Законопроектом №2553 передбачено, що прийом і передача природного газу рахуватиметься в кіловат-годинах, а не метрах кубічних. Такі нововведення відповідають вимогам правил Європи і посприяють справедливому ціноутворенню саме за обсяг отриманої енергії, а не за обсяг газу, який було передано.

Вказується, що енергетична цінність газу може відрізнятися в залежності від регіону, також вона може постійно змінюватися в часі. Як вважають в ОДТСУ, нові правила допоможуть Україні продовжити свій шлях інтеграції до ринку газу Європи.

Деякі українці будуть менше платити за газ

Як розповів голова управління метрології та газовимірювання ОГТСУ Микола Болховітін, з 1 травня українці сплачуватимуть за газ саме в кіловат-годинах, а не в кубічних метрах.

Для розрахунку використовуватимуться ті ж лічильники, які рахують в метрах кубічних. Потім за допомогою множення обсягу витраченого газу на теплоту згоряння розраховуватиметься остаточний показник – обсяг газу в одиницях енергії.

При цьому він пояснив, що калорійність газу може бути різною, причому в межах регіону. Метою нової законодавчої ініціативи є закріплення норми, щоб жителі тих місцевостей, де теплота згоряння газу нижче, платили за газ менше.

"Споживачі того регіону, які отримують газ з меншою теплотою згоряння, сплачуватимуть менше, за тих же обсягів газу", – додав Болховітін. Підкреслюється, що відомості про те, газ якої калорійності надходив маршрутом в конкретному місяці, можна подивитися в готовій квитанції.

Ринок оживає: В Україні збільшилася кількість вакансій у лютому - названо п'ять найбільш затребуваних фахівців

вівторок, 7 лютий 2023, 9:26

Кількість вакансій в Україні у січні 2023 року вперше з початку війни збільшилась. На фоні масових звільнень та безробіття в країні багато фахівців стали затребуваними. На сьогоднішній день знайти роботу з легкістю можуть менеджери з продажів, продавці...

Багатьох українців у квітні чекає підвищення пенсій: Хто може на нього розраховувати

вівторок, 7 лютий 2023, 6:52

Питання про підвищення пенсій, мабуть, сьогодні одне з найактуальніших для 10 мільйонів українських пенсіонерів. Однак, якщо з березневою індексацією пенсій ще немає визначеності, то у квітні частина пенсіонерів гарантовано дочекається підвищення випла...