Незважаючи на новий виток зростання курсів долара і євро, в Національному банку України впевнені, що попит на валюту в країні впав, так як в останні дні громадяни продають навіть більше, ніж купують, повідомляють Патріоти України з посиланням на НБУ.
«На цьому тижні ми тільки в три з п'яти днів виходили на ринок з інтервенціями для згладжування курсових коливань і в загальному продали досить невеликий обсяг валюти - менше 80 млн доларів США. Курс гривні на міжбанку продовжував коливатися на рівні близько 28 грн за долар США », - цитує сайт телеканалу Нацбанк.
Крім того, у регулятора впевнені, що відтік коштів нерезидентів незначний.
«Основний попит на валюту формують українські компанії, втім, він в цілому врівноважується пропозицією валюти з боку експортерів», - впевнені в Нацбанку.
Також повідомляється, що в понеділок НБУ проведе операцію з банками по обміну отриманих з-за кордону готівкових доларів на їх безготівкову валюту на суму 180 млн доларів, а також в ще одну - в кінці наступного тижня.
«Таким чином, незабаром проблема з дефіцитом валютної готівки, що виникла через перебої з авіасполученням, буде вирішена. Тому зберігаємо віру в позитивні новини - як поступове приборкання коронавирусу в світі, так і укладення нової програми з МВФ, яка буде сигналом про продовження реформ в Україні», - відзначили в Нацбанку.
Нагадаємо, попередні прогнози передбачали, що в 2020 році економіка України зросте на 3,5-5%, інфляція складе 5% (плюс / мінус 1%), а долар коштуватиме 27-28 грн.
Наразі через світову фінансову кризу та збитки через карантин COVID-19, експерти прогнозують падіння української економіки. Оновлений базовий прогноз компанії Dragon Capital на 2020 рік передбачає падіння ВВП України на 4-5% і девальвацію гривні до 30 грн за долар на кінець року - за умови, що карантинні заходи триватимуть до травня (середній курс очікується на рівні 29 грн / долар, тобто девальвація становитиме близько 11% до минулорічного курсу). За менш оптимістичним прогнозом, якщо карантин буде продовжено на більш довгий термін, ВВП може впасти на 9%, а гривня подешевшає до 35 грн / долар. При таких умовах варто очікувати і карколомного зростання безробіття.
Представники Болгарії та Румунії вимагають захисту від імпорту дешевого меду з України. Від занизької закупівельної ціни на мед страждають і самі українські пасічники. За їхніми словами, відвантажувати продукт оптовикам восени-2024 доводиться від 55 гр...
Банки Китаю продовжують ускладнювати проведення платежів для клієнтів із Росії, боячись потрапити під дію вторинних санкцій. Цього разу було посилено перевірки транзакцій з Індії, ОАЕ та Гонконгу – у них намагаються виявити "російський слід". Про це по...