Як і всюди на Заході, найбільшим інвестором у нас має бути не іноземець, - Портников

Найбільший інвестор економіки німецької – звичайні німці, французької – звичайні французи.

Надійним джерелом величезних фінансових надходжень будуть не закордонні власники, а кошти звичайних громадян України, вкладені у вітчизняні пенсійні фонди, банки, акції та інші як державні, так і недержавні цінні папери. Про це розповів український журналіст, публіцист, громадський діяч Віталій Портников в ефірі програми «Суботній політклуб», передають Патріоти України.

«Я завжди казав просту річ. Треба зрозуміти – і це те, чого не усвідомлює Володимир Зеленський, не усвідомлюють люди, які знаходяться в його команді – всі успіхи, які досягли західні економіки, після того, звичайно, як був план Маршала, після того як була побудована така система, каркас цих економік, відбуваються за рахунок внутрішніх інвестицій. Найбільший інвестор економіки німецької – звичайні німці, французької – звичайні французи», – зазначив він.

За словами Портникова, це відбувається завдяки «надходженням до пенсійних фондів, купівлі державних облігацій позик самим громадянами, податків, інтенсивної банківської діяльності». «Німецький пенсіонер – це в сукупності більший інвестор німецької економіки, ніж усі західні інвестори, які можуть прийти сюди в Україну, тому що люди тримають свої гроші у пенсійних фондах з молодості до старості. І ці гроші не забирають, тому що збираються на них після 60 років подорожувати світом, отримувати якісну медичну допомогу, допомагати своїм дітям, купувати нове житло на березі моря», – наголосив Портников.

Однак для цього в країні мають бути дуже надійні банки й пенсійні фонди, котрим би довіряли вкладники й де вони б не боялися десятками років тримати власні заощадження. Також має працювати загальнодоступний ринок цінних паперів, додав журналіст.

«Якщо такої системи не буде, якщо звичайний українець не стане інвестором української економіки – про що чомусь не думає жодна урядова команда, яка сюди приходить, – ніяка «няня» (інвестиційна, – ред.), ніяка «Мері Попінс» нам не допоможе. Головним інвестором української економіки має стати маленький українець», – підсумував Портников.

Джерело: Еспресо.ТV

Хіти тижня. Вихід на пенсію за вислугу років: Хто з українців може розраховувати і за яких умов

понеділок, 30 березень 2020, 11:30

Вихід на пенсію за вислугу років в Україні для окремих категорій працівників було скасовано ще в 2017 році. Зараз йдуть розмови про те, щоб повернути цю можливість, передають Патріоти України. Який законопроект про пенсії розроблений. Працівники локомо...

Хіти тижня. Саудівська Аравія готується нанести вирішальний удар у "нафтовій війні" з РФ

понеділок, 30 березень 2020, 11:00

За останні пару тижнів нафтотрейдери не змогли продати європейцям жодного бареля Urals. Саудівська Аравія готується наростити видобуток нафти і повністю витіснити Росію з ринків Європи. Про це йдеться в статті CNN.Business, передають Патріоти України. ...