Відповідаючи на запитання про «антиколомойський закон», як його зараз називають у ЗМІ, Володимир Зеленський сказав, що «це правильний закон», який заборонить повертати виведені з ринку банки ексвласникам, передають Патріоти України.
Однак початкова версія цього законопроєкту була внесена до парламенту 11 грудня 2019 року і зазнала значних змін. На голосування Ради може бути винесений абсолютно новий документ, що включає компромісний варіант з колишніми власниками, зокрема ПриватБанку — Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим. Проти будь-яких компромісів виступають як у МВФ так і у самому ПриватБанку.
Ухвалення цього закону, як і запуск ринку землі, є однією з вимог МВФ, яке має виконати Україна. Це дозволить підписати з Фондом угоду про нову програму на $5,5 млрд, що значно зменшить ризики держборгу і дозволить продовжити економічне зростання. Однак у Вашингтоні хочуть отримати гарантії, що держава не буде нести збитки через можливу втрату контролю над ПриватБанком за ініційованими Коломойським позовами в українських чесних судах.
Пакет змін до низки законів на сотні сторінок, які розроблялися спільно з МВФ, Кабміном, Фондом гарантування вкладів і НБУ також передбачали компенсацію при скасуванні рішення НБУ, пов’язаного з виведенням банку з ринку або ж про участь держави у цьому процесі. Ці зміни прописувалися в статті 79 про оскарження рішень НБУ — закону Про банки і банківську діяльність. Але такі, як Коломойський, мають самі довести, що їм було завдано збитків. Як у випадку з олігархом, який каже, що він втратив $2 млрд через націоналізацію ПриватБанку.
У початкових законодавчих змінах передбачалося, що розмір збитку, який може бути стягнуто з НБУ, обмежується розміром реальних збитків. І такий розмір визначається із застосуванням міжнародних стандартів фінансової звітності, підтвердженої міжнародною аудиторською компанією.
Обсяг же оновленої версії цього проєкту закону — лише шість сторінок. Новий проект вносить зміни тільки до двох законів Про банки і банківську діяльність та Про систему гарантування вкладів фізосіб в статті 79 і 54 відповідно, щодо оскарження рішень. Де чітко прописується процедура компенсації збитків колишнім власникам банку, але не має конкретних параметрів, як вони нараховуються.
Згадування у новому проєкті Кабміну, Мінфіну та комісії з цінних паперів, як учасників процесу з виведення банку з ринку та участі у ньому, а також конвертації депозитів у капітал пов’язаних осіб (так званий bail-in) говорить про те, що ці зміни корелюють саме з конфліктом між колишніми власниками ПриватБанку і державою.
Лише щодо одного ПриватБанку зараз тривають активні судові процеси, в яких Коломойський намагається скасувати націоналізацію банку, проведену за рішенням Кабміну і РНБО. Після рішення уряду Мінфін купив у Фонду гарантування вкладів ПриватБанк за одну гривню. Потім держава влила в ПриватБанк 155 мільярдів гривень, щоб врятувати найбільший банк України від банкрутства.
Ворог вже має низку "серій" своїх ірансько-російський далекобійних ударних дронів "Шахед", а під час чергової терористичної ракетно-дронової атаки силами нашої протиповітряної оборони було збито дрон із новим маркуванням, фото уламка цього дрона Defen...
Після серії скандалів навколо МСЕК та інших корумпованих інстанцій стало відомо, що багато хто з прокурорів та інших чиновників настільки знахабніли, що почали «виходити на пенсію», ледь почавши працювати. При цьому вони назначали собі непомірно високі...