Президент РФ Володимир Путін не погодиться на добровільні репарації після закінчення війни проти України. Однак є кілька варіантів примусових репарацій, які можна застосувати за підтримки західних партнерів. Про це в інтерв'ю шеф-редактору "Обозревателю" Оресту Сохару розповів відомий економіст, ексзаступник міністра фінансів РФ, колишній перший заступник голови Банку Росії (аналог українського НБУ) Сергій Алексашенко, передають Патріоти України.
"Всі європейські споживачі починають якусь суму від вартості енергоресурсів або взагалі всієї сировини, яка закуповується в Росії, відраховувати до фонду відновлення України. Тут Путін розуміє, що зіскочити неможливо, і починає те, про що він говорив на нараді: будувати нові нафто- й газопроводи і все продавати до Китаю", – каже ексзаступник міністра.
Ще один варіант, який вимагатиме тривалого судового процесу, – отримати компенсації через суди, домігшись передачі Україні активів російських компаній.
"Газпром", "Роснефть", "Лукойл" і далі за списком були інструментами фінансування війни. Тобто, суд дозволяє їхні активи забирати. Ну, чи забрати, наприклад, заморожені активи російського Центробанку. Напевно, такий сценарій має шанс на реалізацію, але я спостерігаю за справою "ЮКОСу": суди йдуть уже 17 років, із 2005 року, і поки що... Йдуть. Там уже навіть є рішення, є сума – 50 мільярдів, із відсотками навіть більша, але поки що щось забрати акціонерам "ЮКОСу" не вдається", – каже Алексашенко.
В Україна зафіксували суттєве підвищення цін на цибулю. Це пов'язано із сезонним скороченням обсягів цього овочу в місцевих господарствах. Фермери реалізують цибулю за ціною від 18 до 27 грн за кілограм (еквівалентно $0,43–0,65 за кілограм), що в серед...
Ілля Несходовський, керівник аналітичного напряму мережі захисту національних інтересів ANTS, вважає, що немає відповідних інструментів, щоб розв'язати кризу в російській банківській системі, тому у РФ почнуться проблеми у серпні-вересні цього року сам...