Президент РФ Володимир Путін не погодиться на добровільні репарації після закінчення війни проти України. Однак є кілька варіантів примусових репарацій, які можна застосувати за підтримки західних партнерів. Про це в інтерв'ю шеф-редактору "Обозревателю" Оресту Сохару розповів відомий економіст, ексзаступник міністра фінансів РФ, колишній перший заступник голови Банку Росії (аналог українського НБУ) Сергій Алексашенко, передають Патріоти України.
"Всі європейські споживачі починають якусь суму від вартості енергоресурсів або взагалі всієї сировини, яка закуповується в Росії, відраховувати до фонду відновлення України. Тут Путін розуміє, що зіскочити неможливо, і починає те, про що він говорив на нараді: будувати нові нафто- й газопроводи і все продавати до Китаю", – каже ексзаступник міністра.
Ще один варіант, який вимагатиме тривалого судового процесу, – отримати компенсації через суди, домігшись передачі Україні активів російських компаній.
"Газпром", "Роснефть", "Лукойл" і далі за списком були інструментами фінансування війни. Тобто, суд дозволяє їхні активи забирати. Ну, чи забрати, наприклад, заморожені активи російського Центробанку. Напевно, такий сценарій має шанс на реалізацію, але я спостерігаю за справою "ЮКОСу": суди йдуть уже 17 років, із 2005 року, і поки що... Йдуть. Там уже навіть є рішення, є сума – 50 мільярдів, із відсотками навіть більша, але поки що щось забрати акціонерам "ЮКОСу" не вдається", – каже Алексашенко.
Ринок первинної нерухомості в Україні демонструє регіональну різницю у вартості, причому найвищі ціни зафіксовано у Львові, Києві та Ужгороді. Зокрема, у Львові середня ціна становить 55 700 грн/м², передають Патріоти України. Про це стало відомо з інф...
На оптовому ринку у Львові трохи знизились ціни на картоплю, бо її стали більше імпортувати з країн, де вона дешевша, ніж в Україні. Про це "Еспресо.Захід" повідомила керівниця відділу маркетингу оптового ринку сільськогосподарської продукції "Шувар" Т...