Стало відомо, що робити якщо українець досяг пенсійного віку, але не має необхідного трудового стажу, щоб отримувати пенсію від держави, передають Патріоти України.
Законодавство України передбачає кілька варіантів того, як бути в подальшому цим громадянам. Зокрема, п.5 р. II "Прикінцевих та перехідних положень" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" від 03.10.2017 № 2148 передбачає, що в період з 01.01.2018 по 31.12.2020 особи, які досягли віку, визначеного частиною першою статті 26 Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (тобто пенсійного віку), але не отримали необхідний страховий стаж, який передбачений нормами цієї статті, буде призначатися тимчасова державна соціальна допомога. Однак не все так просто - для цього потрібно мати хоча 15 років стажу.
Тимчасову допомогу призначають органи соцзахисту населення і виплачуються вони до досягнення особами віку, з якого вони набувають право на призначення пенсії. ЇЇ розмір визначається з урахуванням майнового стану такої особи та середньомісячного сукупного доходу. Порядок призначення тимчасової допомоги затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 № 1098.
Коли громадянин досягає пенсійного віку, визначеного частиною першою статті 26 Закону 1058, він звертається до органів Пенсійного фонду із заявою про видачу довідки про наявний страховий стаж.
Президент Володимир Зеленський обіцяв, що всі зарплати і пенсії в Україні будуть виплачені згідно із законом, уряд має на це гроші. Крім того, у березні 2025 року буде проведено індексацію пенсій, що частково компенсує зростання споживчих цін, передают...
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....