Якщо "Північний потік-2" добудують і запустять, енергетична безпека України опиниться під загрозою, будуть втрачені доходи від транзиту. Однак уряд підготувався до такого сценарію. Про це повідомив глава правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв у інтерв'ю виданню "Український Тиждень", передають Патріоти України.
"Ми підготувалися до такого сценарію. Якщо глянути на цифри цього літа, то завдяки нашим підземним сховищам і за рахунок повної інтеграції до європейської газотранспортної системи ми матимемо баланс енергоресурів й отримуватимемо їх за справедливою ціною", – сказав він.
"Так, ми ризикуємо втратити доходи від транзиту й компонент безпеки, але водночас у нас не буде дефіциту палива. На газовому ринку ми порівняно захищені й навіть реекспортуємо газ із підземних сховищ. Натомість на ринку електроенергії ми зараз залежні від імпорту з Білорусі. Якщо завтра з якихось причин постачання звідти припиниться, то на країну можуть чекати віялові від'єднання", – зазначив Коболєв.
Також він зазначив, що потрібно зробити все можливе, щоб російська агресія не наростала. НАК "Нафтогаз" для цього бореться проти добудови газопроводу "Північний потік-2".
Як стало відомо раніше, в разі запуску "Північного потоку-2" Кабінет міністрів зробить все для повної інтеграції в ринок ЄС. "Наразі Росія не має жодних інструментів, щоб завдати шкоди нашій енергетичній безпеці. Але, безумовно, завершення цього проєкту ("Північний потік-2") підірве таку безпеку. Відповіддю на це може бути наша інтеграція в європейський ринок і формування єдиного простору для конкуренції, для того, щоб відкрити ринок для компаній Євросоюзу, – це ще один із шляхів, які ми бачимо в Києві", – заявила віцепрем'єр-міністерка України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.
Ворог вже має низку "серій" своїх ірансько-російський далекобійних ударних дронів "Шахед", а під час чергової терористичної ракетно-дронової атаки силами нашої протиповітряної оборони було збито дрон із новим маркуванням, фото уламка цього дрона Defen...
Після серії скандалів навколо МСЕК та інших корумпованих інстанцій стало відомо, що багато хто з прокурорів та інших чиновників настільки знахабніли, що почали «виходити на пенсію», ледь почавши працювати. При цьому вони назначали собі непомірно високі...