ЄС може повністю заборонити експорт газу із Росії - це стане найбільшою санкцією проти агресора

Європейський Союз розглядає можливість повністю заборонити експорт газу із Росії. Наразі блакитне паливо можуть постачати двома газопроводами: через Україну та за допомогою "Турецького потоку". Якщо це станеться, Росія на довгий час повністю втратить можливість продавати своє блакитне паливо на найбільшому ринку, передають Патріоти України.

Про це йдеться у матеріалі ICIS. Вальтер Больц, радник з енергетики австрійського уряду, зазначив: зараз у Європейському Союзі назріває розуміння: можна обійтися без блакитного палива з РФ. На повній забороні постачання може наполягати і Україна, яка продовжує отримувати дохід від транзиту. Проте українські прибутки від транзиту непорівнянні з тими прибутками, які агресор отримує від продажу блакитного палива.

"Росія заробляє 15-25 млрд доларів на рік на продажу газу, а Україна – лише 800 млн на транзиті", – пояснив він. Вже зараз постачання газу з Росії до ЄС скоротилося на 80% порівняно з тими обсягами, які були на початок повномасштабної війни Росії проти України.

Зараз найбільше газу з РФ серед країн ЄС купує Австрія та Словаччина. Крім того, блакитне паливо потрапляє до Німеччини, Угорщини та Словенії. Австрія може замінити російський газ зрідженим.

Водночас у ЄС також розглядають можливість використання української газотранспортної системи для зберігання газу. Їхні власні сховища вже заповнені на 70%. При цьому вони намагаються купити якнайбільше газу, щоб уникнути стрибка цін у опалювальний сезон.

Торгівля рублем подвоїлась: Стало відомо, як Казахстан допомагає Кремлю обходити санкції

четвер, 26 вересень 2024, 23:40

Через санкції США проти Росії значно зросли обсяги торгівлі юанем і рублем у Казахстані, оскільки російські банки використовують казахські фінансові ринки для валютних операцій з Китаєм. Обсяги торгівлі юанем і рублем подвоїлися, а Казахстан стає важли...

Поки інші ледь зводять кінці з кінцями: Зарплати чиновників в Україні перевищили 55 тис. грн - хто отримує найбільше

четвер, 26 вересень 2024, 22:25

У серпні 2024 року середня зарплата в держустановах зросла на 44,6% і перевищила 55 тисяч гривень, причому керівники стратегічних установ, таких як НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг)...