Рада Європейського Союзу рекомендувала державам ЄС та Єврокомісії подбати про покращення умов працевлаштування та проживання працівників під час сезонних робіт. Рекомендації можуть стосуватися і українців, передають Патріоти України із посиланням на "DW".
Державам пропонують надавати працівникам інформацію про їхні права та обов'язки зрозумілою для них мовою. Це може бути їхня рідна мова або ж та, яку вони, найімовірніше, розуміють.
Рада ЄС пропонує подумати над запровадженням чітких правил для агенцій з працевлаштування на сезонні роботи. Йдеться про те, щоб ці агенції не могли збирати надмірну чи незаконну плату за відправку людей в іншу країну на сезонні роботи.
За задумом Ради ЄС, агенції повинні надавати простою мовою інформацію про тривалість працевлаштування, нарахування зарплати та чи вираховується з неї оплата за помешкання, про умови роботи та оплату медичної допомоги.
У Раді ЄС хочуть, щоб схожі вимоги діяли і для агенцій у країнах за межами Євросоюзу. Для цього в документі радять державам ЄС і Єврокомісії запровадити в угоди з третіми країнами положення про заборону нечесних практик рекрутування сезонних працівників. Наприклад, щоб із них не збирали надмірну плату за працевлаштування на сезонні роботи до ЄС.
Державам і Єврокомісії радять подбати про те, щоб сезонним працівникам не виплачували зарплату, нижчу за стандарти країни, де вони працюють. Також вони мають запобігти "експлуататорським практикам" і торгівлі людьми, які поїхали на сезонні роботи.
Ціни на продукти в Україні у 2024 році зросли на 20%, головним чином через інфляцію, подорожчання енергоносіїв та вплив війни. У 2025 році ця тенденція продовжиться, зокрема хліб може дорожчати на 1,5-2% щомісяця, що сумарно дасть понад 20% річного зро...
В Україні минулого року розпочалася програма "Національний кешбек". В межах програми громадяни можуть одержати фінансову компенсацію у розмірі 10% від вартості придбаних товарів українського виробництва. Але бувають випадки, коли кешбек не нараховують....