Його купують всі! Ціна на популярний в Україні продукт зросте ще на 20% - які причини та скільки коштуватиме

В Україні до кінця 2025 року очікується зростання цін на хліб ще на 20%, що стане продовженням стійкої тенденції щомісячного підвищення на 1,5–2%. Основними причинами подорожчання є наслідки війни – нестача працівників у виробництві, інфляційний тиск, зростання вартості логістики та вплив урожайності зернових на собівартість продукту. Про це розповів заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук в етері одного з телеканалів, передають Патріоти України.

"Ситуація по хлібу така, що в нас 2024 рік характеризувався зростанням більше ніж на 20%. Тенденція 2025 року, вона продовжує, в принципі, переходити від з року в рік, де ціна теж на хліб зростає у межах 20%, кожного місяця додаючи по 1,5-2% до ціни, що на сьогоднішній день сформувалась", – зазначив Марчук.

Зростання вартості хліба зумовлене низкою глибоких причин, і передусім – війною. Через повномасштабну агресію Росії в Україні значно скоротилася кількість працівників у сільському господарстві та харчовій промисловості. Підприємства змушені переходити на автоматизацію виробництва, що потребує інвестицій і, відповідно, підвищує собівартість продукції.

"Перший фактор – це фактор, пов'язаний з війною: відсутність достатньої кількості людей на підприємствах чи товаровиробництві, чи переробці. Виробники змушені замінювати людей технологіями і закладати в собівартість", – пояснив експерт.

Ще одним важливим чинником є продовольча інфляція, яка, за словами Марчука, в Україні не зупиняється. Зростання цін охоплює не тільки продукти, а й сировину, енергоносії та послуги. Вартість логістики, яка значною мірою залежить від цін на паливо, також відіграє ключову роль у формуванні кінцевої ціни хліба.

"Ціна логістики сьогодні, коли відбуваються коливання на паливо, воно теж закладає основу ціноутворення", – додав він. Не менш важливим фактором є врожайність зернових, зокрема пшениці.

Саме вона формує близько 25% від фінальної вартості хліба. Нестабільна погода, витрати на засоби виробництва та складна економічна ситуація загалом впливають на рівень врожаю і, відповідно, на ціну борошна та хлібобулочних виробів. "Фактично в собівартість хліба врожай по пшениці, муки, борошна складає у нас 25% від того, який буде у нас врожай, буде також формувати ціну", – зазначив Марчук.

Має значення день тижня: Ось як платити менше за квитки на поїзд в Україні

вівторок, 15 липень 2025, 18:58

Українці мають можливість купувати квитки на поїзди "Укрзалізниці" дешевше. Для цього потрібно правильно спланувати поїздку – фінальна ціна квитка залежить від сезону та дня тижня, а також від класу вагона та моменту купівлі, передають Патріоти України...

Зарплати ростуть, але фахівців бракує: Ось у яких сферах в Україні найбільший попит на працівників

вівторок, 15 липень 2025, 17:57

В Україні наразі найбільше зростають зарплати у переробній промисловості, зокрема в легкій, метало- та деревообробці – це галузі, які забезпечують потреби оборонного сектору. Найбільший дефіцит кадрів спостерігаєтьсясеред технічних спеціалістів і будів...