Керуючі МВФ схвалили виділення рекордних $650 млрд на відновлення економіки. Україні теж дістанеться значна сума

Рада управителів МВФ затвердила загальний розподіл рекордних СПЗ (спеціальних прав запозичення) у розмірі, еквівалентному $650 млрд для підтримки країн під час кризи, спричиненої пандемією коронавірусу. Про це йдеться в повідомленні на сайті Фонду, передають Патріоти України.

"Це історичне рішення — найбільший розподіл СПЗ в історії МВФ і стимул для світової економіки під час безпрецедентної кризи", — зазначила директорка-розпорядниця Фонду Кристаліна Георгієва.

За словами Георгієвої, розподіл СПЗ дозволить задовольнити довгострокову глобальну потребу в резервах, зміцнить довіру і сприятиме стійкості і стабільності світової економіки. Також вона додала, що розподіл коштів допоможе найбільш уразливим країнам, які намагаються впоратися з наслідками кризи COVID-19.

Загальний розподіл СПЗ набуде чинності 23 серпня 2021 року. Нові створені СПЗ будуть переведені країнам-членам МВФ пропорційно їхнім чинним квотам у Фонді.

Близько $275 млрд з нового розподілу надійде країнам з ринком, що формується і країнам, що розвиваються, в тому числі країн з низьким рівнем доходу.Як раніше заявляв глава НБУ Кирило Шевченко, у разі виділення Фондом коштів на відновлення економіки, Україна зможе претендувати на $2,7 млрд пропорційно своїй квоті в МВФ.

Якщо Пенсійний фонд не зарахував до стажу частину трудового періоду: Українцям пояснили, як діяти

середа, 14 травень 2025, 16:47

В Україні щорічно змінюються вимоги до страхового стажу для виходу на заслужений відпочинок за віком. Так, для того, аби вийти на пенсію в 60 років, людина має набути щонайменше 32 роки страхового стажу (роком раніше — 31 рік), у 63 роки — за наявності...

Вже не приховати: Російська економіка руйнується через війну, а Кремль бреше про стабільність, - Reuters

середа, 14 травень 2025, 16:30

Попри впевнені заяви Кремля про економічну стабільність, ситуація всередині країни швидко погіршується. Російська економіка, насправді, перебуває у дедалі більш хиткому стані — через військові витрати, міжнародні санкції та сумнівну державну статистику...