Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства має намір в 2021 році зареєструвати 10 нових географічних брендів (географічних зазначень), розповів заступник міністра Олександр Романишин в ході форуму «Креативна економіка», повідомляють Патріоти України з посиланням на «Інтерфакс-Україна».
«Ми плануємо ще 10 географічних найменувань на наступний рік – це і херсонські кавуни, і карпатський мед. Це створює передумови для розвитку туризму там, де ці географічні назви реєструються », – сказав Романишин.
Він нагадав, що в цьому році були зареєстровані географічні бренди гуцульської овечої бринзи і мелітопольської черешні.
Романишин пояснив, що такі кроки привертають увагу туристів та інвесторів.
У 2019 році Верховна Рада прийняла закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони географічних зазначень». Згідно з ним, зареєстровані географічні зазначення наносяться на упаковку продукту та свідчать про його високу якість, багаторічною традицією виробництва і особливої зв’язку з територією, де його виробляють.
Першим зареєстрованим географічним зазначенням, відповідним європейським вимогам до реєстрації і володіє правом на визнання в ЄС, стала гуцульська овеча бринза, а також ще два українські продукти. Заявку на її реєстрацію подала Асоціація виробників традиційних карпатських високогірних сирів.
Президент Володимир Зеленський обіцяв, що всі зарплати і пенсії в Україні будуть виплачені згідно із законом, уряд має на це гроші. Крім того, у березні 2025 року буде проведено індексацію пенсій, що частково компенсує зростання споживчих цін, передают...
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....