Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства має намір в 2021 році зареєструвати 10 нових географічних брендів (географічних зазначень), розповів заступник міністра Олександр Романишин в ході форуму «Креативна економіка», повідомляють Патріоти України з посиланням на «Інтерфакс-Україна».
«Ми плануємо ще 10 географічних найменувань на наступний рік – це і херсонські кавуни, і карпатський мед. Це створює передумови для розвитку туризму там, де ці географічні назви реєструються », – сказав Романишин.
Він нагадав, що в цьому році були зареєстровані географічні бренди гуцульської овечої бринзи і мелітопольської черешні.
Романишин пояснив, що такі кроки привертають увагу туристів та інвесторів.
У 2019 році Верховна Рада прийняла закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони географічних зазначень». Згідно з ним, зареєстровані географічні зазначення наносяться на упаковку продукту та свідчать про його високу якість, багаторічною традицією виробництва і особливої зв’язку з територією, де його виробляють.
Першим зареєстрованим географічним зазначенням, відповідним європейським вимогам до реєстрації і володіє правом на визнання в ЄС, стала гуцульська овеча бринза, а також ще два українські продукти. Заявку на її реєстрацію подала Асоціація виробників традиційних карпатських високогірних сирів.
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...
Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...