Крім того, саудівці запропонували європейським клієнтам нафту зі знижкою в 10 доларів до ціни Brent, тобто по 25 доларів за барель. Отже, постраждав і попит на російську Urals, ціна якої прив'язана до Brent.
Російська сторона висловила побоювання, що Саудівська Аравія таким способом хоче витіснити "скрепну" державу з європейських ринків, запропонувавши західним країнам купувати нафту зі знижкою.
У так званій "ціновій війні", яку влаштували Росія і Саудівська Аравія, два найбільших експортера нафти, поки перемагає Ер-Ріяд. Минулої неділі, 8 березня, саудівці зробили важливий хід: державна видобувна компанія Saudi Aramcо оголосила про різке зниження відвантажувальних цін. При цьому максимальний дисконт СА надала саме тим покупцям, які зазвичай купують нафту в основному в РФ.
На наступний день, 9 березня найбільший незалежний нафтотрейдер в світі Vitol, а також Trafigura Group, що займає 2 місце за обсягом поставок, не знайшли покупців на російську нафту Urals. "Всі будуть прагнути купувати у саудитів", - сказав європейський нафтотрейдер в коментарі агентству Reuters.
Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...