Крім того, саудівці запропонували європейським клієнтам нафту зі знижкою в 10 доларів до ціни Brent, тобто по 25 доларів за барель. Отже, постраждав і попит на російську Urals, ціна якої прив'язана до Brent.
Російська сторона висловила побоювання, що Саудівська Аравія таким способом хоче витіснити "скрепну" державу з європейських ринків, запропонувавши західним країнам купувати нафту зі знижкою.
У так званій "ціновій війні", яку влаштували Росія і Саудівська Аравія, два найбільших експортера нафти, поки перемагає Ер-Ріяд. Минулої неділі, 8 березня, саудівці зробили важливий хід: державна видобувна компанія Saudi Aramcо оголосила про різке зниження відвантажувальних цін. При цьому максимальний дисконт СА надала саме тим покупцям, які зазвичай купують нафту в основному в РФ.
На наступний день, 9 березня найбільший незалежний нафтотрейдер в світі Vitol, а також Trafigura Group, що займає 2 місце за обсягом поставок, не знайшли покупців на російську нафту Urals. "Всі будуть прагнути купувати у саудитів", - сказав європейський нафтотрейдер в коментарі агентству Reuters.
В Україні протягом дії воєнного стану пенсіонери-чорнобильці щомісячно будуть отримувати доплату до пенсії у розмірі 2361 грн. Про це йдеться у проєкті закону № 12000, передають Патріоти України. Зазначається, що відповідно до нового законопроєкту про ...
Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...