Крім того, саудівці запропонували європейським клієнтам нафту зі знижкою в 10 доларів до ціни Brent, тобто по 25 доларів за барель. Отже, постраждав і попит на російську Urals, ціна якої прив'язана до Brent.
Російська сторона висловила побоювання, що Саудівська Аравія таким способом хоче витіснити "скрепну" державу з європейських ринків, запропонувавши західним країнам купувати нафту зі знижкою.
У так званій "ціновій війні", яку влаштували Росія і Саудівська Аравія, два найбільших експортера нафти, поки перемагає Ер-Ріяд. Минулої неділі, 8 березня, саудівці зробили важливий хід: державна видобувна компанія Saudi Aramcо оголосила про різке зниження відвантажувальних цін. При цьому максимальний дисконт СА надала саме тим покупцям, які зазвичай купують нафту в основному в РФ.
На наступний день, 9 березня найбільший незалежний нафтотрейдер в світі Vitol, а також Trafigura Group, що займає 2 місце за обсягом поставок, не знайшли покупців на російську нафту Urals. "Всі будуть прагнути купувати у саудитів", - сказав європейський нафтотрейдер в коментарі агентству Reuters.
Американський сенатор-республіканець Ліндсі Грем нагадав про свій законопроєкт, який передбачає введення вторинних мит на імпорт нафти, газу, урану та інших продуктів із Росії, передають Патріоти України. Коментар Грема з’явився на тлі того, як президе...
За перші 100 днів керування Дональда Трампа долар США продемонстрував найглибше падіння з часів президентства Річарда Ніксона, свідчать дані Bloomberg, передають Патріоти України. Зазначається, що Індекс долара США впав приблизно на 9% у період між 20...