Хіти тижня. Експерт розкрив хитрий план "Газпрому", що загрожує енергетичною катастрофою

Росія усіма способами намагатиметься повернутися на український ринок, будуючи нові хитрі схеми.

Михайло Гончар

Про це розповів провідний експерт в енергетичній сфері Михайло Гончар, передають Патріоти України з посиланням на Укрінформ.

"Доходи Газпрому за підсумками І півріччя впали на 40%. Йому бракує доходів з українського ринку. Ще одним маркером, що "Газпром" хоче повернутися, є те, що він відновив закупівлю туркменського газу з 1 липня, а нагадаю, що схема РУЕ базувалася в основному на туркменському газі. Так от, відновлення закупок туркменського газу є підтвердженням того, що схема готова до запуску. Незграбні висловлювання окремих членів президентської команди, яка хоча і шляхом тролінгу, але дає знати тандему Медведчук-Бойко, що, мовляв, якщо ви візьмете дешевий газ у Росії, то чому б і ні – приходьте на український ринок, вона лише розпалює їхні апетити", - вважає експерт.

За його словами, оператором "схеми" може стати будь-яка приватна компанія, зареєстрована у будь-якій країні. "Не може бути ніякого прямого імпорту газу з Росії чи передача його від "Газпрому" доти, доки продовжується агресія Росії проти України! І в цьому контексті проглядається спроба реанімувати схему РУЕ, базовану на туркменському газі. Оператором схеми буде яка-небудь приватна компанія. Не важливо, буде вона зареєстрована знову в улюбленому газпромівському кантоні Цуг у Швейцарії, чи десь там в Австрії, чи в Люксембурзі, чи наприклад, десь у Литві або Латвії. Так чи інакше, головним провайдером цієї схеми буде саме "Газпром", як було й у випадку з РУЕ зразка 2004 року", - переконаний Гончар.

Він також розповів, що на європейському ринку немає якогось окремого "ЄвроГазпрому". Себто "Нафтогаз України" має справу з кількома десятками європейських компаній і трейдерів, які продають йому газ. Україна працює в конкурентному середовищі. І в цьому контексті стратегічно важливого значення набувають дві речі. "Перша – це запастись газом в ПСГ і витримати шантаж "Газпрому" та високо ймовірну зимову газову атаку. "Нафтогаз" тримає удар "Газпрому" вже п’ятий рік поспіль. І друге: новій владі – утриматися від спокуси перейти після формування уряду до заміни керівників ключових державних підприємств енергетичного сектору. Мається на увазі керівництво "Нафтогазу", "Енергоатому", "Укренерго". Бо якщо спокуса візьме гору, то по суті – тоді взимку нас чекатиме катастрофа, тому що ці держпідприємства перейдуть в хаотизований стан кадрових переміщень, що власне й потрібно російській стороні з тим, щоб нав’язати свої підходи, свої бачення з "порятунку" України", - зазначив експерт.

Засловами експерта, "Газпром" йде двома шляхами, щодо повернення на український ринок. "Що стосується "Нафтогазу", то ми зараз бачимо, по-суті, що "Газпром", діючи за директивами Кремля, йде двома треками. З одного боку, він створює собі проксі-агента в Україні подібно до ЛДНР, як оператора агресії на Донбасі. Себто, тандем Медвечука-Бойка відіграє роль потенційного українського контрагента для газових домовленостей. Усе виглядає, як приватна ініціатива з українського боку.

Інший трек – офіційний: відбувається тристоронній формат за участі Європейської комісії. Не виключено виникнення двостороннього формату через примус до нього. Кремль буде посилати меседж: якщо ви в уряді України, "Нафтогазі" не хочете з нами домовлятися напряму з "Газпромом", то тоді він буде домовлятися з тими, хто є "договороздатний", тобто – з приватною компанією, яка готова з нами працювати. А європейцям будуть говорити, що, бачите, – українська сторона не договороздатна. І у нової владної команди буде велика спокуса піддатися на такий підхід, бо, мовляв, в іншому випадку – нас обійдуть. Та ще й Європа буде тиснути, тому що для європейців багато в чому байдуже, яким чином Україна й Росія врегулюють свої газові відносини", - зауважив Гончар.

Він припустив, що критичні для України події можуть відбутися десь у вересні-жовтні. "Має також відбутися і раунд тристоронніх переговорів, якщо знову ж таки – "Газпром" не захоче їх зірвати, коли він відчує, наприклад, що офіційний Київ готовий пристати на умови російської сторони. Тоді "Газпром" може посилати меседжі Брюсселю про непотрібність тристороннього формату: мовляв, ми домовляємося напряму. Тому ці ризики є, але я думаю, що при наявності політичної волі вони цілком можуть бути подолані", - додав фахівець.

Гроші витрясатимуть з усіх, "великий брат" прагне тотального контролю: Нова влада готує неприємний "сюрприз" для українців

понеділок, 19 серпень 2019, 6:58

В Україні можуть ввести посімейне декларування доходів, яке повинно бути більш вигідним, ніж поточна система оподаткування. Про це заявив нардеп від партії "Слуга народу" Данило Гетманцев, повідомляють Патріоти України. За його словами, обов’язкове дек...

Дорогуща картопля і морковно-капустяний бум: В Україні зросло вирощування овочей

неділя, 18 серпень 2019, 21:44

Яких же саме овочів в Україні почали вирощувати більше? Влітку активно дешевшали морква, буряк, капуста. Зараз коштують менше, ніж в аналогічний період торік, розповіла Gazeta.ua експерт плодоовочевого ринку Тетяна Гетьман, передають Патріоти України. ...