Наслідки коронавірусу для світової економіки будуть куди гірші, ніж зараз думають інвестори. "Цього тижня, коли інвестори в паніці влаштували розпродаж активів, реакція фондових ринків на спалах була м'якою. Найгірше попереду", - вважає економіст Нуріель Рубіні. Він передбачив 2008-го фінансову кризу, передають Патріоти України.
За його словами, очевидно, що коронавірус - це глобальна пандемія, а не зосереджена в Китаї епідемія. "Китаю завдано масштабний збиток, а міжнародні ланцюжки постачань серйозно порушені. Зараз на Китай припадає близько 20% світового ВВП, а не крихітні 4%, як під час епідемії SARS у 2003 році. Додайте до цього економічний шок для великих економік на зразок Японії, Південної Кореї та Італії. Коли хвороба пошириться на інші розвинені ринки, збиток зросте", - наголошує економіст.
Додає, що економіка не почне стрімко зростати навіть після перемоги над вірусом. "Якщо китайське виробництво зменшується всього на 2% у першому кварталі, це скорочення на 8% в річному вираженні. Віра в здатність економіки Китаю рости на 4% за квартал героїчно оптимістична. Крім того, впевненість світового бізнесу також ослабне. Торік компанії знижували капітальні витрати, оскільки топ-менеджери очікували, поки зникнуть ризики, пов'язані з торговельною війною США та Китаю, а також з Brexit. З частковим зникненням цих залишкових ризиків капітальні витрати відкладатимуться і далі через прагнення почекати та побачити, наскільки гострим і масштабним буде поширення вірусу", - резюмує економіст.
В Україні розробляють спеціальні механізми підтримки осіб старшого віку, серед яких, зокрема, виплати додаткових сум при досягненні 65 років. В цілому підтримка людей старшого віку передбачає три складові, розповіла міністерка соціальної політики Оксан...
Американський сенатор-республіканець Ліндсі Грем нагадав про свій законопроєкт, який передбачає введення вторинних мит на імпорт нафти, газу, урану та інших продуктів із Росії, передають Патріоти України. Коментар Грема з’явився на тлі того, як президе...