Хіти тижня. Х...йла дотисли: Після рекордного падіння ціни на російську нафту Путін заявив про готовність скоротити видобуток

3 квітня президент РФ Володимир Путін оголосив, що Москва готова до скорочення видобутку нафти в межах ОПЕК+ на 10 млн барелів на добу.

Росія готова до співпраці з країнами ОПЕК+ і Сполученими Штатами в питанні скорочення рівня видобутку нафти. Про це 3 квітня на нараді щодо ситуації на глобальних енергетичних ринках заявив президент РФ Володимир Путін. Стенограму його виступу опубліковано на сайті Кремля, передають Патріоти України.

"Ми перебуваємо в тісному контакті з нашими партнерами в Саудівській Аравії. Нещодавно у мене відбулася розмова із президентом США. [...] Росія вважає за необхідне об'єднати зусилля. Ми не були ініціаторами розриву угоди "ОПЕК+". І ми готові до домовленостей із партнерами й у межах цього механізму, і готові до взаємодії зі США. [...] За попередніми оцінками, думаю, може йтися про скорочення обсягом 10 млн барелів на добу, трохи менше, може, трохи більше", – сказав він.

За словами Путіна, скорочення має відбуватися від рівня видобутку нафти в першому кварталі поточного року. Падіння цін на нафту триває з початку березня. Головною причиною стало те, що Росії та Організації країн – експортерів нафти не вдалося домовитися щодо нових обмежень рівня видобутку нафти. До 9 березня вартість нафти Brent упала на 30% – до $33 за барель, що стало максимальним денним падінням із 1991 року, коли почалася війна в Перській затоці. Увечері 18 березня вартість нафти Brent упала до 17-річного мінімуму – $25,4 за барель, а 30 березня ф'ючерси торгуються по $18.

На тлі невдалих переговорів Саудівська Аравія, за даними джерел Bloomberg, вирішила "вступити в тотальну цінову війну" і наростити видобуток із 9 млн до 12 млн барелів на добу. Окрім того, Ер-Ріяд витісняв нафту російської марки Urals із європейського ринку, пропонуючи потроїти постачання власного сорту Arab Light із великими знижками.

Це призвело до того, що до 31 березня вартість Urals знизилася до мінімуму з 1999 року – $13 за барель. Як зазначає "Радіо Свобода", Urals у Європі стала коштувати дешевше від мазуту.

Деякі українці можуть втратити знижку на комуналку з 1 травня: Ось кому слід подати заяву

понеділок, 14 квітень 2025, 12:56

З 1 травня в Україні стартує новий етап призначення субсидій на комунальні послуги – більшість отримає допомогу автоматично, але окремим категоріям потрібно подати заяву. Право на субсидію мають малозабезпечені сім’ї, чиї витрати на комуналку перевищую...

В Україні пенсіонерів планують активно залучати на ринок праці: Ось які вакансії та привілеї пропонують

понеділок, 14 квітень 2025, 10:49

Українських пенсіонерів активно залучають до ринку праці через дефіцит кадрів, спричинений війною та міграцією молоді. Їх шукають на посади водіїв, охоронців, продавців, прибиральників, касирів, вантажників, менеджерів з продажу, кравців і різноробів. ...