Хіти тижня. Кожні дві доби до десяти годин: Українців попередили про віялові відключення світла у січні-лютому

Хоча прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявляв, що в цьому опалювальному сезоні віялових відключень світла і газу не буде, оскільки уряд заборонив постачальникам відключати споживачів, українці вже стикаються з цим неприємним явищем. Про це повідомила експерт у галузі житлово-комунальних послуг Крістіна Ненно, передають Патріоти України із посиланням на GSMinfo.

Так, представники місцевої влади в деяких сферах вже попередили про загрозу періодичного відключення світла. При цьому місцями електрики не буде до 10 годин на добу. Першими про перебої з електроенергією повідомили старости кількох населених пунктів у Херсонській та Київській областях. "З деяких регіонів надходять заявки про відключення, які повторюватимуться кожні дві доби. Проте їхня тривалість складе близько 10 годин. Тож ситуація більш ніж серйозна", - зазначила Ненно.

Водночас співзасновник громадської організації "Фонд енергетичних стратегій" Юрій Корольчук висловив думку, що влада зробить усе, щоб віялові відключення електрики не торкнулися мешканців великих міст. Причина в тому, що регулярні відключення світла можуть спричинити масове невдоволення.

Своєю чергою глава Союзу споживачів комунальних послуг Олег Попенко вважає, що віялові відключення електроенергії в цьому опалювальному сезоні можливі ближче до січня-лютого, пише "Еспресо". "Я вважаю, що ризик віялових відключень в Україні є. Це буде ближче до січня-лютого. Тому що ми поки що не маємо 100% впевненості, що отримуватимемо імпортну електроенергію з Білорусі чи Росії, чи вистачить нам вугілля", - обґрунтував він свою думку.

Справа в тому, що зараз Україна замість вугілля користується газом, і незрозуміло, чи буде така можливість і на початку наступного року. "Протягом двох місяців ми відчуватимемо величезні проблеми з постачанням електроенергії по всій території України. Тому що навіть якщо ми привеземо одночасно все вугілля - тільки для того, щоб доставити його на всі наші теплоелектростанції, знадобиться понад два місяці", - резюмував експерт.

Досить фінансувати державу-агресора: Україна вимагає від Німеччини зупинити "Північний потік-1"

субота, 28 травень 2022, 8:35

Після російського вторгнення в Україну підстав, на основі яких працював "Північний потік-1", більше немає, кажуть у компанії-операторі ГТС України. Україна вимагає від Німеччини або зупинити, або різко скоротити потоки природного газу газопроводом "Пів...

В ЄС готують новий варіант нафтового ембарго проти Росії, названо дату та особливість

субота, 28 травень 2022, 8:18

Європейський Союз готує "урізаний" варіант нафтового ембарго, який зачепить лише постачання морем. Таке ембарго можуть ухвалити до кінця травня, "урізаний" варіант погоджують для того, щоб переконати підтримати обмеження Угорщини. Про це йдеться у мате...