Фальшиві гривні в Україні стали робити настільки якісно, що навіть ультрафіолет не завжди допомагає побачити різницю між справжньою і підробленою банкнотою. Тепер же фальшивомонетники придумали нову схему розповсюдження підробок серед українців, передають Патріоти України.
Так, ділки вирішили піти по шляху наркоторговців, які поширюють заборонені речовини через Telegram-канали. Контакти фальшивомонетників стали з'являтися в людних місцях. В основному вони пропонують придбати підроблені 200 і 500 гривень.
Одне з таких "оголошень" помітили неподалік від Центрального залізничного вокзалу в Києві. Причому, "реклама" на стіні була написана в парі метрів від поліцейської дільниці.
Збувають підробки вони так само, як і торговці наркотиками, - з допомогою системи закладок. Кіберполіції вже вдалося виявити й заблокувати три таких інтернет-магазина, - каже декан факультету кіберполіції Харківського університету внутрішніх справ В'ячеслав Марков, де розробили чат-бот, блокуючий подібні магазини.
Ціна на такі підробки становить 50% від суми фальшивки. Тобто мальовану 200-ку віддають за справжню 100-ку. "За нашою інформацією, ці фальшиві гривні виробляються десь у Китаї. Кіберполиция вже активно працює, протистоячи цьому злу... У цих інтернет-каналів було 2-3 тисячі підписників", - сказав Марков. За словами експерта, в Україні сьогодні працює близько 20 таких магазинів.
Президент Володимир Зеленський обіцяв, що всі зарплати і пенсії в Україні будуть виплачені згідно із законом, уряд має на це гроші. Крім того, у березні 2025 року буде проведено індексацію пенсій, що частково компенсує зростання споживчих цін, передают...
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....