Стратегія розвитку державного ПриватБанку до 2024 року, яка була нещодавно затверджена урядом України, передбачає виведення з банку проблемних активів і подальшу приватизацію "хорошого банку". При цьому до зазначеного терміну планується скорочення чисельності відділень і працюючого персоналу, повідомляють Патріоти України з посиланням на "Мінфін".
Ще до продажу - до 2024 року - в "хорошому" ПриватБанку залишиться 1250 відділень, а штат співробітників фінустанови налічуватиме 15,5 тисяч осіб.
У документі також йдеться про те, що цільовий розмір операційних витрат такого "хорошого банку" складе 8,3 мільярда гривень у порівнянні з 11,4 мільярда гривень на сьогодні".
Як зазначається в пояснювальній записці до проекту, головною метою є визначення стратегії для "хорошого банку", придатного для продажу, і підходу до його приватизації.
"Успадковані проблеми будуть зосереджені в окремому підрозділі, який буде займатися непрофільними послугами, успадкованими портфелями та судовими процесами", - йдеться в документі.
Згідно з даними Національного банку України, станом на 1 липня 2021 року регіональна мережа ПриватБанку налічувала 1574 відділення, а в стратегії вказувалося, що штат персоналу банку на кінець 2020-го становив 21,6 тисячі співробітників. Тобто до 2024 року мають закрити три сотні відділень та звільнити понад 6 тисяч робітників.
Нагадаємо, що в огляді банківського сектора НБУ за серпень говорилося про те, що в II кварталі 2021 року банки активно скорочували мережу філій (до 6,9 тисячі), найбільше - ПриватБанк і Ощадбанк (відповідно 110 та 54).
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...
Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...