Хіти тижня. Путін і порожнеча: Як Росія ганебно програла у нафтовій війні

У виграші буде Саудівська Аравія, яка в нафтовій війні з Росією істотно збільшила свій нафтовидобуток, а РФ через відсутність продажів була змушена його скорочувати.​

Як би прокремлівські пропагандисти не намагалися "ліпити" з Путіна "геніального стратега", здатного передбачити розвиток будь-якої ситуації "на десять кроків вперед" і робити ходи на випередження, але програш в нафтовій війні вже заздалегідь звів ці спроби нанівець. Ще на початку березня, як нагадав Телеграм-канал "Дабл Ять", під час переговорів у форматі ОПЕК + у Росії була можливість домовитися з країнами-добувачами і експортерами нафти про взаємовигідні умови і в підсумку скоротити свою здобич на 0,3 млн барелів на добу. Однак Кремль вирішив зіграти в свою улюблену гру в "наддержаву" і спробував диктувати свої умови, використовуючи шантаж і намагаючись взяти інших учасників переговорів змором. Однак РФ крупно прорахувалася, зазначають Патріоти України.

"5 марта — Россия отказывается от предложения сократить добычу на 0,3 млн баррелей в сутки и разваливает сделку ОПЕК 8 апреля — Россия готова сократить добычу на 1,6 млн баррелей в сутки. 9 апреля — Россия готова сократить добычу на 2 млн баррелей в сутки. А ведь могли бы ужаться всего на 0,3 млн бочек, сохранить сделку и ничего этого бы не было. В общем, не надо паники — работают профессионалы," - зазначає "Дабл Ять".

Після провалених через Росію переговорів почалася нафтова війна, в якій Росія не просто програла, а програла ганебно. Саудівська Аравія "викинула" на ринок величезну кількість нафти за найнижчими цінами. І Росія, втрачаючи життєво важливі для її економіки нафтодолари і нафтоєвро, почала благати про прощення. Запропонувала в обмін на повернення до хоча б наближеної до колишньої цінової політики на нафтовому ринку зниження власного видобутку. І станом на 9 квітня, ці торги дійшли до пропозиції РФ знизити свою здобич нафти на 2 млн барелів на добу.

Зараз почався новий раунд переговорів за участю РФ, підсумком яких, швидше за все, стане домовленість про взаємне зниження видобутку нафти, але... Як зазначив у Twitter блогер Alver, зниження це буде "від рівнів видобутку на сьогодні". Тобто, у виграші буде Саудівська Аравія, яка в нафтовій війні з Росією істотно збільшила свій нафтовидобуток, а РФ через відсутність продажів була змушена його скорочувати.

Дійсно, Росію чекають просто гігантські проблеми. Як повідомляє Телеграм-канал "Раніше всіх. Ну майже" з посиланням на агентство Bloomberg, ОПЕК + розглядає можливість знизити видобуток на 10 млн б / д протягом двох місяців, а потім на більш тривалу перспективу передбачається подальше зниження.


Довелося затягнути паски: Експерт пояснив, що буде з цінами на продукти в Україні після нової хвилі здорожчання

п’ятниця, 25 квітень 2025, 11:58

Напередодні Великодня у торгових мережах було зафіксовано «непоганий» тренд: почали знижуватися ціни на деякі овочі та фрукти. А що буде з цінами на продукти після свят, розповів виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин, передаю...

Не все так погано? Нардеп розповів про оновлений варіант угоди щодо копалин між Україною та США

п’ятниця, 25 квітень 2025, 10:30

Оновлений варіант угоди щодо копалин між Україною та США став значно якіснішим і зосередженим лише на нових проєктах та інвестиціях. Суперечливі пункти прибрано, а політична частина документа очікується вже найближчими днями. Про це повідомив нардеп Яр...