Хіти тижня. Радіоактивну пару з Ленінградської АЕС помітили в країнах Північної Європи: РФ все заперечує, але причину розсекретили

27 червня о 13:50 за місцевим часом сталася аварія на енергоблоці №2 Ленінградської АЕС.

Ленінградська АЕС. Фото: Вікіпедія.

Департамент навколишнього середовища у неділю, 28 червня 2020 року, виявив в повітрі ізотопи цезію, кобальту і рутенію. Це дози у дуже малих кількостях, вони не загрожують здоров'ю людини. Разом з тим офіційний Таллінн розпочав розслідування, передають Патріоти України з посиланням на газету Postimees.

Ранком міністр закордонних справ Урмас Рейнсалу обмінявся з міністрами закордонних справ Фінляндії, Латвії і Литви інформацією про зростання концентрації радіоактивних частинок. "З різних країн надійшла інформація про незначне збільшення фону радіоактивних ізотопів в північно-східній Європі. Хоча рівень не містить ніякої загрози для здоров'я людини, в наших інтересах і в інтересах міжнародної безпеки в цілому визначити масштаби зростання цього фону, тому що він, безумовно, є антропогенним", - зазначив Рейнсалу.

Він додав, що з цього питання Естонія знаходиться в контакті з Міжнародним агентством з атомної енергії та іншими країнами. Цього тижня країни Північної Європи вже повідомляли про незначне червневе підвищення рівня радіації, а представники Нідерландів заявили, що джерело може перебувати в західній частині Росії і вказували на вірогідне "пошкодження елемента ядра на АЕС".

В першу чергу під підозру потрапили Кольська і Ленінградська АЕС, а також бази атомних криголамів атомних підводних човнів Північного флоту, розташовані на узбережжі Баренцевого моря, наголошували у GreenPeace.

При цьому в Росенергоатомі заявили, що жодних відхилень від умов безпечної експлуатації на АЕС північному заході Росії в червні не було, а радіаційна обстановка відповідала нормальних значень. "Жодних пригод на Ленінградській і Кольській АЕС не зафіксовано. Обидві станції працюють в штатному режимі, зауважень до роботи обладнання немає", - пояснив представник держкорпорації.

Але, за даними радіостанції "Ехо Москви", 27 червня о 13:50 за місцевим часом сталася аварія на енергоблоці №2 Ленінградської АЕС. У турбінному залі тріснула труба з парою, через що волога маса заповнила усі приміщення й вийшла за межі електростанції. Очевидці виклали фото з місця подій, зазначається у повідомленні.

Співробітників ЛАЕС відпустили додому, а енергоблок зупинили вручну. Як вважають фахівці, викид був радіоактивним, оскільки в так званий контур охолодження реактора надходить відпрацьована пара. Східний вітер погнав хмари в бік Естонії та Фінляндії.

У повідомленні наголошується, що зараз на Ленінградській атомній електростанції працюють три енергоблоки. При цьому директор АЕС Володимир Перегуда запевнив, що обстановка в районі станції спокійна.

Є значний дефіцит: Енергетики попередили, що у п'ятницю можуть змінюватися обсяги відключень світла

п’ятниця, 22 листопад 2024, 11:30

В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...

Стало відомо, чим платить Путін країні Кім Чен Ина за поставку солдат і зброї

п’ятниця, 22 листопад 2024, 9:55

З березня 2024 року Росія поставила Північній Кореї більше мільйона барелів (56 тисяч тонн) нафти, ймовірно, розплачуючись за військову підтримку, пише BBC із посиланням на дані британського дослідницького центру Open Source Centre, передають Патріоти ...