Хіти тижня. Що буде з пенсіями українців, які виїхали за кордон: У Кабміні дали відповідь

Українці, які перебувають за кордоном, можуть отримувати іноземну або українську пенсію. Відповідні угоди Україна уклала з 21 державою, передають Патріоти України.

За даними Пенсійного фонду, на даний момент за кордоном українську пенсію отримують 4,3 тис. осіб. Як наголошується на сайті фонду, в разі виїзду пенсіонера на постійне місце проживання за кордон пенсія, призначена в Україні, виплачується за шість місяців наперед перед від'їздом, рахуючи з місяця, наступного за місяцем зняття з обліку за місцем постійного проживання.

Під час перебування за кордоном пенсія виплачується в тому разі, якщо це передбачено міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України. В Україні діє ряд угод з іншими країнами про пенсійне забезпечення, всі вони діляться на два види.

Територіальний принцип: з Азербайджаном, Білоруссю, Вірменією, Росією, Грузією, Казахстаном, Киргизстаном, Молдовою, Монголією, Румунією, Таджикистаном, Туркменістаном, Угорщиною та Узбекистаном. Виплати здійснює держава, на території якої проживає пенсіонер.

Пропорційний принцип: з Литвою, Латвією, Болгарією, Естонією, Іспанією, Польщею, Португалією, Чехією і Словаччиною. Кожна договірна сторона призначає та виплачує пенсію за трудовий стаж, набутий на своїй території.

Які пенсії отримують українці в інших країнах:

● У Болгарії в середньому на місяць вони отримують по 21,4 євро.

● Найбільше українські пенсіонери отримують в Хорватії - близько 138,8 долара на місяць.

● Найменше в Азербайджані - близько 13,9 доларів на місяць.

Іноземці, які проживають в Україні, теж отримують пенсійні виплати:

● Найбільше серед іноземців пенсійного віку громадян Естонії. У середньому в місяць вони отримують по 4,4 тисячі гривень

● Найбільше виплачують громадянам Польщі - 7,4 тисячі гривень на місяць.

Будемо платити на 60 грн більше: Як зростуть тарифи на воду в Україні

вівторок, 21 березень 2023, 8:24

Тарифи на воду зростуть вже у квітні. Та це буде лише першим етапом підвищення. Другий етап заплановано з 1 липня. Зрештою сумарна вартість водопостачання та водовідведення для одного домогосподарства в середньому виросте на 60 гривень. Такі дані містя...

Не все так погано? Скільки коштуватиме долар до кінця весни: Гетьманцев дав оптимістичний прогноз

вівторок, 21 березень 2023, 7:14

Курс долара у лютому помітно зміцнився, і в березні ця тенденція продовжується. Що буде з курсом до кінця весни, і чи варто українцям скуповувати валюту, розповів голова комітету з питань бюджету, податкової та митної політики Данило Гетьманцев, переда...