Хіти тижня. Що буде з пенсіями українців, які виїхали за кордон: У Кабміні дали відповідь

Українці, які перебувають за кордоном, можуть отримувати іноземну або українську пенсію. Відповідні угоди Україна уклала з 21 державою, передають Патріоти України.

За даними Пенсійного фонду, на даний момент за кордоном українську пенсію отримують 4,3 тис. осіб. Як наголошується на сайті фонду, в разі виїзду пенсіонера на постійне місце проживання за кордон пенсія, призначена в Україні, виплачується за шість місяців наперед перед від'їздом, рахуючи з місяця, наступного за місяцем зняття з обліку за місцем постійного проживання.

Під час перебування за кордоном пенсія виплачується в тому разі, якщо це передбачено міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України. В Україні діє ряд угод з іншими країнами про пенсійне забезпечення, всі вони діляться на два види.

Територіальний принцип: з Азербайджаном, Білоруссю, Вірменією, Росією, Грузією, Казахстаном, Киргизстаном, Молдовою, Монголією, Румунією, Таджикистаном, Туркменістаном, Угорщиною та Узбекистаном. Виплати здійснює держава, на території якої проживає пенсіонер.

Пропорційний принцип: з Литвою, Латвією, Болгарією, Естонією, Іспанією, Польщею, Португалією, Чехією і Словаччиною. Кожна договірна сторона призначає та виплачує пенсію за трудовий стаж, набутий на своїй території.

Які пенсії отримують українці в інших країнах:

● У Болгарії в середньому на місяць вони отримують по 21,4 євро.

● Найбільше українські пенсіонери отримують в Хорватії - близько 138,8 долара на місяць.

● Найменше в Азербайджані - близько 13,9 доларів на місяць.

Іноземці, які проживають в Україні, теж отримують пенсійні виплати:

● Найбільше серед іноземців пенсійного віку громадян Естонії. У середньому в місяць вони отримують по 4,4 тисячі гривень

● Найбільше виплачують громадянам Польщі - 7,4 тисячі гривень на місяць.

Чи не час НБУ знижувати облікову ставку?

неділя, 2 жовтень 2022, 10:38

Про консолідацію монетарної та фіскальної політик. Максимально можлива макроекономічна стабільність була забезпечена в тому числі героїчними діями Національного банку України. Швидкий і відносно безболісний перехід від режиму традиційного інфляційного ...

Персонал змушують підписувати угоди: Росія намагається передати Запорізьку АЕС Росатому, - глава Енергоатому

субота, 1 жовтень 2022, 16:52

Голова Енергоатому Петро Котін заявив, що Російська Федерація намагається передати Запорізьку АЕС російській енергетичній компанії Росатом. Окупанти змушують персонал підписувати відповідні угоди. Про це повідомляє The Guаrdian, передають Патріоти Укра...