Українці, які перебувають за кордоном, можуть отримувати іноземну або українську пенсію. Відповідні угоди Україна уклала з 21 державою, передають Патріоти України.
За даними Пенсійного фонду, на даний момент за кордоном українську пенсію отримують 4,3 тис. осіб. Як наголошується на сайті фонду, в разі виїзду пенсіонера на постійне місце проживання за кордон пенсія, призначена в Україні, виплачується за шість місяців наперед перед від'їздом, рахуючи з місяця, наступного за місяцем зняття з обліку за місцем постійного проживання.
Під час перебування за кордоном пенсія виплачується в тому разі, якщо це передбачено міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України. В Україні діє ряд угод з іншими країнами про пенсійне забезпечення, всі вони діляться на два види.
Територіальний принцип: з Азербайджаном, Білоруссю, Вірменією, Росією, Грузією, Казахстаном, Киргизстаном, Молдовою, Монголією, Румунією, Таджикистаном, Туркменістаном, Угорщиною та Узбекистаном. Виплати здійснює держава, на території якої проживає пенсіонер.
Пропорційний принцип: з Литвою, Латвією, Болгарією, Естонією, Іспанією, Польщею, Португалією, Чехією і Словаччиною. Кожна договірна сторона призначає та виплачує пенсію за трудовий стаж, набутий на своїй території.
Які пенсії отримують українці в інших країнах:
● У Болгарії в середньому на місяць вони отримують по 21,4 євро.
● Найбільше українські пенсіонери отримують в Хорватії - близько 138,8 долара на місяць.
● Найменше в Азербайджані - близько 13,9 доларів на місяць.
Іноземці, які проживають в Україні, теж отримують пенсійні виплати:
● Найбільше серед іноземців пенсійного віку громадян Естонії. У середньому в місяць вони отримують по 4,4 тисячі гривень
● Найбільше виплачують громадянам Польщі - 7,4 тисячі гривень на місяць.
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...
Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...