Енергія ядерного синтезу може замінити викопне паливо, забезпечити потреби всього людства і відправити космічні кораблі в далекі куточки Всесвіту.

Представники ВМФ подали патентну заявку на технологію, яка може зробити революцію в енергетиці. Це реактор розміром не більше автомобіля, який видає до 1 трлн ват потужності, передають Патріоти України.
Енергія ядерного синтезу може замінити викопне паливо, забезпечити потреби всього людства і відправити космічні кораблі в далекі куточки Всесвіту. Біда в тому, що технології економічно вигідного отримання такої енергії поки не існує. Однак військові вчені ВПС США сподіваються змінити ситуацію.
Сальваторе Сезар Паїс, інженер, вже запатентував для ВМФ США надпровідники і інші винаходи, отримав патент на компактний термоядерний реактор. При розмірах від 0,3 до 2 метрів в діаметрі він може генерувати від 1 млрд до 1 трлн ват. Це набагато більше, ніж видає будь-яка АЕС в США, але, як і в разі будь-якого патенту, чи буде ця технологія реалізована - не ясно.
Основа винаходу Паїса - елемент термоядерного реактора, названий їм «counter-spinning dynamic fusors». Ці конічні пристрої, захищені електричним зарядом, які накачують в камеру газ - дейтерій або дейтерій-ксенон, який потім піддається нагріванню і тиску для термоядерної реакції.
У плазмовій камері розміщується кілька пар таких пристроїв, які швидко обертаються і вібрують, створюючи «концентрований потік магнітної енергії», де стикаються атоми газу.
Пристрої вібрують з високою швидкістю завдяки п'єзоелектричній плівці з метаматериала, наприклад, цирконата-титанату свинцю. Як стверджує в заявці автор, його попередні публікації свідчать, що такий тип електромагнітної системи може створити високе електромагнітне поле, необхідне для стабілізації реакції.
Європейська комісія оцінює, чи може вона ухвалити законодавство, яке забороняє фірмам ЄС підписувати нові контракти на російське викопне паливо, а також працює над правовими варіантами, які дозволять компаніям ЄС розривати контракти на постачання газу ...
Українські фермери продовжують накручувати ціни на буряки. Вартість овочу вже значно зросла порівняно з минулим тижнем, а порівняно з минулим роком, то ціни вищі вже у 2,5 раза. При цьому торгові мережі вже повідомляють про дефіцит цього коренеплоду. П...