Хіти тижня. "Це як стукати у зачинені двері": Україні не цікаво заробити мільярди доларів на співпраці з Афганістаном, - радник афганського посольства

Переговори афганської і української сторін про укладення торговельної угоди зайшли у глухий кут. Спершу – через зміну уряду, згодом – через зміни у структурах міністерств.

Валерій Івченко (зліва) і перший заступник Голови виконавчої влади Афганістану. Фото: Обозреватель.

Через бездіяльність української влади під загрозою опинилися плани щодо експорту української курятини в Афганістан. Не цікавими для України виявилися і пропозиції афганської сторони щодо участі у проектах на 41 мільярд доларів. Про це розповів Почесний радник і консультант Посольства Ісламської республіки Афганістан в Україні Валерій Івченко, передають Патріоти України.

Івченко розповів, що вітчизняні виробники активно включилися в процес розробки умов співпраці з бізнесом Афганістану. Представники одного з провідних бройлерних підприємств України "Комплекс Агромарс", що виробляє курятину під ТМ "Гаврилівські курчата", провели зустріч з представниками владних структур та бізнесу Республіки Афганістан.

У ході зустрічі афганців ознайомили з виробництвом, яке повністю відповідає вимогам афганського законодавства та стандартам "Халяль". У підписаному протоколі зустрічі було детально зафіксовано наміри подальшої співпраці. А до Кабміну та Мінекономрозвитку направили пропозиції щодо підтримки починання. Однак через зволікання з боку української влади передумов для такої співпраці не створено й досі.

"Не може просуватися окремий проект у зв’язку з тим, що Україна взагалі не має торгівельних взаємовідносин з Афганістаном на сьогодні. Для початку поставок сільськогосподарської чи ветеринарної продукції потрібно, щоб афганська сторона визнала українські сертифікати. А для цього необхідно укласти міждержавні угоди, протоколи, якими будуть визнані фіто-санітарні та ветеринарні сертифікати. Тому що Афганістан теж зацікавлений у поставках своєї продукції до України. І коли сторони підписують такий протокол і він затверджується урядом – підприємства отримують можливість поставляти свою продукцію до країни, з якою укладено договір", - пояснив Івченко.

За словами радника посольства, в Афганістані наразі виготовляють близько 1 млн 300 тис – 1 млн 380 тис тон курятини на рік. На ринки птиця постачається живою – і забивають її за мусульманським звичаєм різники вже після купівлі прямо на базарі. Але для харчування 1,5 мільйонів солдат в Афганістані, а також для забезпечення потреб готелів та ресторанів, у країні вирішили закуповувати курятину на зовнішніх ринках. За попередніми розрахунками йдеться про 300-350 тисяч тон на рік.

"Ми на рівні уряду прийняли рішення, що ми дамо першу квоту Україні – 100 тисяч тон. Поставляти їх мали "Комплекс "Агромарс" і МХП, далі ми би обирали між ними з огляду на те, хто запропонує кращі умови. Єдине: наш уряд потребував від України гарантій, що поставки відбудуться. Адже переважно ця курятина закуповується для потреб армії – а ми ж перебуваємо у стані війни останні 50 років. І якщо Україна не дасть нам цих гарантій – може, нам краще заключати угоди з іншими країнами? Але таких гарантій ми не отримали", – розповів Івченко.

За його словами, переговори афганської і української сторін про укладення торговельної угоди зайшли у глухий кут. Спершу – через зміну уряду, згодом – через зміни у структурах міністерств.

"Зараз знову відбувається поділ міністерства, яке займалося сільським господарством і торгівлею. Ми не розуміємо, чи воно лишиться – чи буде утворене окреме міністерство. Ми почали готувати проект торговельної угоди, але не розуміємо зараз, хто куди переходить, хто буде представляти інтереси України у спільній міждержавній торгівельній комісії – а перший протокол має бути підписаний у рамках цієї комісії. Ситуація погіршилася ще й через епідемію коронавірусу. Зараз ми не знаємо, до кого в Україні йти, до кого звертатися, хто за що відповідає", – наголосив Івченко.

За його словами, легковажне ставлення української влади до налагодження зв’язків з Афганістаном вже коштує Україні грошей. Адже Афганістан неодноразово пропонував Україні участь у численних проектах, які там активно впроваджуються: за десять років тільки від США афганська влада на відновлення країни отримала понад 1,5 трильйонів доларів.

"У нас дуже масштабні проекти реалізуються. Зокрема, пов’язані з будівництвом. Ми запрошували Україну взяти участь у проекті з будівництва залізничних колій – Україна так і не відгукнулась. І ми перший контракт віддали казахам. На цей рік ми передавали українському уряду інформацію щодо участі у контрактах на 41 мільярд доларів. Жодної реакції", – підкреслив Івченко.

"Таке враження, що ми стукаємося у зачинені двері. Але якщо їх не відкривають, ми підемо туди, де нас раді бачити. Якщо чесно, вже навіть розглядаємо можливість закриття посольства Афганістану в Україні. Перенесемо його кудись у Польщу або в Росію. Байдуже вже. І знаєте, я переконаний: після пандемії світові ринки будуть дуже видозмінені. Сумніваюся, що українські заробітчани повернуться у Європу. Сумніваюся, що Європа купуватиме в Україні ту ж курятину. І якщо Україна втратить ще й Афганістан як потенційний величезний ринок – я взагалі не знаю, хто тут і з чим буде працювати", – емоційно підкреслив радник посольства Афганістану в Україні.

Джерело: Обозреватель

Стало відомо, чим платить Путін країні Кім Чен Ина за поставку солдат і зброї

п’ятниця, 22 листопад 2024, 9:55

З березня 2024 року Росія поставила Північній Кореї більше мільйона барелів (56 тисяч тонн) нафти, ймовірно, розплачуючись за військову підтримку, пише BBC із посиланням на дані британського дослідницького центру Open Source Centre, передають Патріоти ...

На тлі шаленого злету цін: В Україні різко переписали цінники на популярний продукт

п’ятниця, 22 листопад 2024, 9:32

В Україні суттєво здешевшала морква. Насьогодні виробники відвантажують її по 15-23 грн/кг, що в середньому на 21% дешевше, ніж тижнем раніше. Основна причина – сезонне збільшення пропозиції на тлі досить стриманого попиту. Відповідно, незабаром ціни н...