Хіти тижня. В Україні дорожчає все: Експерти оприлюднили цифри

Зростання цін і подорожчання продуктів, товарів і послуг в Україні триває.

Стало відомо, що за перший квартал поточного 2019-го року інфляція у річному вимірі сповільнилася з 9,8% до 8,6% за минулий рік. У той же час у березні 2019-го споживчі ціни в Україні зросли на 0,9% порівняно з останнім місяцем зими, коли ціни збільшилися на 0,5%. Ціни на продукти і товари в Україні зростають і далі, констатують економісти. Такі дані нещодавно оприлюднила Державна служба статистики України, передають Патріоти України.

Наприклад, загалом по Україні з початку цього року ціни зросли на 2,4%, але в той же час у річному вимірі (до березня 2018-го року) інфляція сповільнилася до 8,6% з 8,8%.

Що саме подорожчало в Україні?

Судячи за даними, продукти в середньому за березень підвищилися в ціні на 0,4%, овочі – на 2,4%, фрукти – на 1,7%. Разом з тим, яйця в березні подешевшали на 5,0%.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби зросли на 0,9%. Одяг та взуття в Україні подорожчали сильніше – на 11,3%. У той же час житлово-комунальні послуги (газ, вода, житло та інші) зросли в ціні не надто кардинально – всього на 0,3%.

У той же час побутова техніка і різні предмети домашнього вжитку, навпаки, подешевшали. Ціна на них знизилася на 0,2%. Послуги охорони здоров'я подорожчали на 0,4%, громадський транспорт - на 0,5%, а зв'язок подорожчав на 2,2%.

При цьому відпочинок і культура зросли в ціні на 0,2%, освіта в Україні подорожчала на 0,1%, ресторани і готелі - на 0,7%.

До речі, в березні базова інфляція зросла до 1,2 з 0,2% у лютому і 0,3% у січні відповідно. Але при цьому в річному вимірі помітно, що вона в цілому знизилася до 7,6% з 7,8% за підсумками лютого і з 8,3% – за підсумками січня.

В Україні одночасно високий рівень безробіття та дефіцит працівників: Гетманцев оцінив вплив мобілізації на ринок праці

п’ятниця, 26 квітень 2024, 16:30

Мобілізація є одним із факторів, що призводить до дефіциту кадрів на українському ринку праці, що посилюється високим рівнем безробіття в країні. Проте цю проблему можна вирішити - зокрема, шляхом впровадження заходів з поліпшення системи бронювання та...

Закрутять гайки: США можуть оштрафувати Росію за відмову від долара, під прицілом й інші країни. - Bloomberg

п’ятниця, 26 квітень 2024, 15:39

У разі обрання президентом США наприкінці 2024 року Дональд Трамп може запровадити штрафні санкції для країн, які відмовляються від долара. Зокрема для Росії. Можливі дії передбачають, зокрема, експортний контроль та збори за маніпулювання валютою. Про...