Дослідники зробили революційне відкриття - вони знайшли перші сліди позаземного життя в метеориті, який довгий час досліджували. На їхню думку саме метеорити можуть бути причиною перенесення життя з одних зоряних систем в інші. Але про все по порядку. Вчені змогли довести білкову природу виявлених раніше в метеоритах органічних полімерів і визначити структуру основного різновиду, що отримав назву гемолітін (hemolithin). Виявилося, що це з'єднання є двома ланцюжками амінокислот, що складаються в середньому з 16 залишків гліцину або його похідних, які по краях утримуються загальними групами з вмістом заліза і літію. Позаземне походження речовин підтверджується нехарактерним для планети співвідношенням ізотопів. Про це пишуть вчені в препринті на сервері arXiv.org, інформують Патріоти України.
Основним методом дослідження зразків метеорита була Малда (матрично-активована лазерна десорбція / іонізація) мас-спектрометрії. Техніка Малда полягає в отриманні іонів великих молекул за допомогою їх опромінення лазерними імпульсами в спеціальних умовах, що знижують викликану інтенсивним потоком світла фрагментацію. Отримані заряджені з'єднання направляються в мас-спектрометр, який визначає відношення заряду до маси в цих іонах. Аналіз сукупності отриманих даних (відносин заряду до маси і інтенсивностей відповідних сигналів) дозволяє зробити висновки про будову вихідної речовини.
Автори зазначають також можливу функціональність такого білка. Відомо, що групи FeO3Fe, з'єднані з кінцями пептидних ланцюжків у вивченій речовині, можуть каталізувати розпад молекул води при поглинанні фотонів. Теоретично, завдяки цій властивості даний білок може відігравати роль первинного виробника хімічної енергії. Проте, відповідних вимірювань для гемолітіна поки немає, так що на даний момент міркування про його зв'язки з позаземним життям або гіпотетичною участю в абіогенезі можуть бути тільки спекулятивними.
Німеччина нещодавно відкрила власну лінію з виробництва ракет для систем протиповітряної оборони Patriot і потенційно, у майбутньому, зможе надавати їх Україні. Про це на брифінгу у Києві сказав глава спеціального штабу з питань України в міністерстві ...
В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...