З 2008 року на націоналізації, докапіталізації і ліквідації банків українська держава витратила близько $20 млрд, сказав гендиректор Dragon Capital Томаш Фіала в інтерв'ю, передають Патріоти України.
Він зазначив, що через стан української правоохоронної системи державі буде важко повернути гроші, витрачені в ході націоналізації ПриватБанку. «Колишні акціонери Привату не єдині. У цьому ж ряду і інші великі банки, у яких була та ж бізнес-модель, займалися тим же: тут і Фінанси і Кредит [Костянтина] Жеваго, і банки [Олега] Бахматюка, [Леоніда] Клімова і так далі. Список досить довгий. Кожен з цих банків коштував бюджету сотні мільйонів доларів і, на жаль, держава жодного разу не домоглося компенсації», — зазначив він.
На думку Фіали, повинен бути єдиний підхід до всіх власників. Він вважає обнадійливим те, що після зустрічі президента Володимира Зеленського з керівництвом Національного банку прозвучала заява, що наступна подібна зустріч повинна пройти за участю правоохоронних органів та стосуватися завданих державі збитків.
«Якщо порахувати всі націоналізації, докапіталізації, ліквідації банків з 2008 року, то йдеться про суму десь в $20 млрд. У стільки державі обійшовся порятунок і лікування банківської системи. І ніхто не винен, ніхто не поніс відповідальність», — заявив він.
Нагадаємо, екс-глава НБУ Валерія Гонтарева заявляла, що порятунок банківської системи в 2014—2015 роках обійшовся державі в 15% ВВП. Вона підкреслювала, що в ході чистки банківської системи з ринку було виведено 20 «банків-відмивок».
Падіння цін на нафту і період надлишкової пропозиції, що насувається, можуть створити ідеальну можливість для посилення санкцій щодо російських поставок до такого ступеня, що вони фактично почнуть бити по кишені Кремля, передають Патріоти України з по...
В Україні протягом дії воєнного стану пенсіонери-чорнобильці щомісячно будуть отримувати доплату до пенсії у розмірі 2361 грн. Про це йдеться у проєкті закону № 12000, передають Патріоти України. Зазначається, що відповідно до нового законопроєкту про ...