Колосальна сума: Гендиректор Dragon Capital розповів, скільки витратила Україна із 2008 року на порятунок і лікування банківської системи

Колишні акціонери Привату не єдині. У цьому ж ряду і інші великі банки, у яких була та ж бізнес-модель.

Томаш Фіала. Фото: Фейсбук.

З 2008 року на націоналізації, докапіталізації і ліквідації банків українська держава витратила близько $20 млрд, сказав гендиректор Dragon Capital Томаш Фіала в інтерв'ю, передають Патріоти України.

Він зазначив, що через стан української правоохоронної системи державі буде важко повернути гроші, витрачені в ході націоналізації ПриватБанку. «Колишні акціонери Привату не єдині. У цьому ж ряду і інші великі банки, у яких була та ж бізнес-модель, займалися тим же: тут і Фінанси і Кредит [Костянтина] Жеваго, і банки [Олега] Бахматюка, [Леоніда] Клімова і так далі. Список досить довгий. Кожен з цих банків коштував бюджету сотні мільйонів доларів і, на жаль, держава жодного разу не домоглося компенсації», — зазначив він.

На думку Фіали, повинен бути єдиний підхід до всіх власників. Він вважає обнадійливим те, що після зустрічі президента Володимира Зеленського з керівництвом Національного банку прозвучала заява, що наступна подібна зустріч повинна пройти за участю правоохоронних органів та стосуватися завданих державі збитків.

«Якщо порахувати всі націоналізації, докапіталізації, ліквідації банків з 2008 року, то йдеться про суму десь в $20 млрд. У стільки державі обійшовся порятунок і лікування банківської системи. І ніхто не винен, ніхто не поніс відповідальність», — заявив він.

Нагадаємо, екс-глава НБУ Валерія Гонтарева заявляла, що порятунок банківської системи в 2014—2015 роках обійшовся державі в 15% ВВП. Вона підкреслювала, що в ході чистки банківської системи з ринку було виведено 20 «банків-відмивок».

Джерело: LIGA.net

Коли "епоха бідності" таки позаду: Стало відомо про нову зарплатню генпрокурора Рябошапки

субота, 18 січень 2020, 19:49

Оклад Руслана Рябошапки склав 37 тисяч гривень, але отримав він набагато більше. Заробітна плата генерального прокурора України Руслана Рябошапки, який отримав першу зарплату майже в 4 рази більше окладу, за грудень 2019 року склала 259 336 гривень, по...

Хіти тижня. Путін "ввів": Названо зарплати на окупованому Донбасі

субота, 18 січень 2020, 18:30

На окупованому Донбасі люди отримують в 2-3 рази менше зарплату, ніж на території, підконтрольній Україні. Про це повідомив один із жителів ОРДЛО, пише TJournal, зазначають Патріоти України. Наразі курс рубля 39 копійок. Наприклад, зарплати в окуповано...