Коли українцям повернуть гроші за ремонти розбитого ракетами житла: У "Слузі народу" дали відповідь

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт № 10063, який пропонує виплату грошової компенсації за ремонт житла, здійснений громадянами власними коштами. Мовиться про ті квартири та будівлі, які були зруйновані чи пошкоджені через агресію країни-терористки Росії, передають Патріоти України.

Про це розповіла "Інтерфакс-Україна" голова комітету ВР із питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк. Вона зазначила, що влада постійно вдосконалює програму "єВідновлення".

"Зокрема, президент України Володимир Зеленський анонсував запровадження компенсацій за ремонти, зроблені власним коштом. Але почати виплачувати такі компенсації ми можемо тільки після внесення відповідних змін до закону №2923-IX, який регулює порядок виплати компенсацій громадянам, чиє житло було пошкоджене або зруйноване внаслідок російської агресії", – сказала Шуляк.

Законопроєкт, який зареєстрували у ВР, вирішує проблему виплати грошової компенсації за ремонт житла, який був проведений громадянами за власні кошти. Багато людей самостійно виконували ремонт, щоб забезпечити собі місце для життя або запобігти подальшому погіршенню стану житла.

Таким громадянам також належить право на компенсацію, запит на яку був давно. Серед постраждалих є багато людей, які виконували ремонт житла самотужки для того, щоб у ньому можна було хоч якось жити або щоб воно не зруйнувалося ще більше.

При цьому глава партії підкреслила, що є необхідність у подальшому вдосконаленні програми "єВідновлення", при цьому за участю громад.

"Із цією метою ми проводитимемо публічні консультації, в яких громади зможуть озвучити реальні потреби у відновленні. Перша відбудеться вже 20 вересня. Наша мета – дослухатися до всіх", – підсумувала Шуляк.

Українці обурені "креативом": Ощадбанк вирішив, як розв’язати проблему із замінуванням полів (відео)

середа, 29 листопад 2023, 19:29

Українські агровиробники на деокупованих територіях країни та у зоні, наближеній до бойових дій, можуть отримати до 150 млн грн позики від Ощадбанку на розмінування полів. Проєкт має назву «Посівна без мін», повідомляють Патріоти України. Ставка за кре...

В Україні виник дефіцит електроенергії: Енергетики пояснили, що має зробити кожен

середа, 29 листопад 2023, 18:44

В Україні 29 листопада зафіксовано дефіцит електроенергії в енергетичній системі. У зв'язку з цим українців закликають економити електрику та вимкнути потужні прилади, передають Патріоти України. Про це заявили в "Укренерго". "З 13:00 в енергосистемі з...