Кабінет міністрів скасував мораторій на відключення населення від житлово-комунальних послуг через те, що збільшилися неплатежі, передають Патріоти України.
Українці винні Укренерго понад 20 млрд гривень, тому уряд ухвалив відповідне радикальне рішення. Про це також заявив директор компанії-постачальника електроенергії "Ясно" - відключення світла торкнеться багатьох жителів країни. УНІАН з'ясував, кому загрожує відключення електроенергії.
Експерт з питань енергетики Українського інституту майбутнього Андріан Прокіп розповів, при якій сумі боргу українцям загрожує відключення електроенергії. У своєму Facebook він написав, що позбавляти електрики будуть тих споживачів, у яких сума боргу перевищує 3000 грн, а сам борг "старше" двох місяців. Прокіп також акцентував увагу на тому, що ця норма торкнеться тільки тієї частини України, де не ведуться активні бойові дії.
За словами директора компанії-постачальника електроенергії Yasno Сергія Коваленка, відключення електроенергії сьогодні і зараз не передбачено - перші відключення почнуться 29 січня.
Для того щоб дізнатися борг за світло за адресою, вам необхідно звернутися в ЖЕК і надати співробітникам компанії свої дані. Альтернативний варіант - через додаток банку, яким ви користуєтеся, у вкладці "Комунальні платежі" знаходиться вся інформація про ваші борги і оплачені послуги.
Також є можливість списати борг, щоб відключення світла вас не торкнулося, проте процедура ця доступна тільки деяким:
Думати про екстрену оплату боргу або боятися того, що відключення електроенергії "постукає" до вас у двері не варто, якщо у вас:
Жителі територій, визнаних окупованими або тих, які вважаються зоною бойових дій, можуть не переживати і справно по можливості платити за світло далі, і користуватися ним спокійно. Скасування мораторію торкнеться в першу чергу "злісних неплатників" - людям, які справно по можливості платять або оформили субсидію, боятися нічого.
Після серії скандалів навколо МСЕК та інших корумпованих інстанцій стало відомо, що багато хто з прокурорів та інших чиновників настільки знахабніли, що почали «виходити на пенсію», ледь почавши працювати. При цьому вони назначали собі непомірно високі...
Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...