"Кризи такого масштабу не було багато років": Польські фермери бідкаються на обвал цін на зернові

На польському ринку зерна спостерігається стагнація і падіння закупівельних цін. Крім того, фермери сусідньої країни мають проблеми із закупівлею пального, повідомила Великопольська сільськогосподарська палата (WIR).

"Аналізуючи поточний стан аграрних ринків, можна з упевненістю говорити про кризу такого масштабу, якої не було багато років. Ціни на сільськогосподарську продукцію падають до дуже низьких рівнів, а на собівартість продукції впливають інфляція та дії державних монополій. Це означає, що рентабельність більшості напрямків сільськогосподарського виробництва впала нижче нуля", – йдеться у звіті організації.

За даними WIR, дешевшають пшениця, ріпак і кукурудза. Пшеницю можна продати приблизно за 700 злотих/т (близько $161), озимий ячмінь – за 600 злотих/т ($138), а ціна ріпаку впала до 1500 злотих/т ($346). Ці ціни, за розрахунками сільськогосподарської палати, не покривають собівартості продукції.

Польське зерно цього року нижчої якості і часто не відповідає вимогам до споживчого зерна, що ще більше знижує його ціну.

Українська агропродукція йде на експорт за значно вищою ціною. Так, за даними консалтингової компанії UkrAgroConsult, вартість української пшениці на експорт зросла і сягає $350–380 за тонну. На початку 2023 року середня ціна ріпаку становила близько $460 за тонну, а озимого ячменю - $145.

Щодо пального, то польські фермери зіткнулися з його дефіцитом. Дистриб’ютори відмовляються імпортувати солярку або затягують її доставлення.

Багато аграріїв зазначають, що гуртові ціни часом вищі за ті, що пропонують на АЗС. Станції також вводять обмеження на пальне, яке фермери можуть купувати.

Головним чинником здорожчання гуртових партій пального в Польщі є зростання європейських котирувань. Раніше компанія Unimot оголосила, що змушена скоротити імпорт дизельного пального через ціновий тиск, який на ринку чинить державний концерн Orlen.

На звернення WIR в Orlen Paliwa відповіли, що виконують усі чинні договори, укладені з гуртовими клієнтами, а постачання бензину й дизпального всім зовнішнім споживачам та АЗС Orlen відбуваються безперебійно.

Де в Україні виплачують найбільші пенсії - озвучено суми по областях

четвер, 7 грудень 2023, 8:15

В Україні серед областей найбільша пенсія наразі виплачується на Рівненщині – 6673,98 грн. На другій позиції йде Донецька область - 6 612,00 грн. Загалом найбільший розмір пенсії серед міст у Києві - 7 219,64 грн. Про це інформує "Опендатабот", передаю...

Деяких українців можуть залишити без субсидії: Хто більше не отримуватиме виплати

четвер, 7 грудень 2023, 7:59

Частина українців може втратити житлову субсидію. Це може статися у випадку заборгованості, яка виникла протягом 3 місяців та перевищує 680 грн. Про це розповіла директорка департаменту Пенсійного фонду Олена Охріменко в етері "Суспільного", передають ...