Раніше російські компанії займалися реекспортом, купуючи газ в Узбекистані і переправляючи його в Китай. Плюс до цього Китай нарощує потужності видобутку.
У минулому році "Газпром" закупив в Узбекистані 7,6 млрд куб. м газу, в першому півріччі 2020 року - 4,1 млрд куб. м. Натомість "Лукойл" в цьому році різко знизив видобуток. Зараз добовий видобуток становить лише 20% від проектної потужності.
В даний час китайські компанії вже контролюють приблизно 1/4 частина казахстанської нафтовидобутку і 1/5 частина його ринку нафтопродуктів. У найближчій перспективі розглядається доступ китайських компаній до "великої нафти" Північно-Каспійського проекту Казахстану. Також Китай наростив поставки газу з Туркменії до 73 млн куб. на добу, а з Узбекистану - до 6,6 млн куб м на добу.
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....
В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...