Раніше російські компанії займалися реекспортом, купуючи газ в Узбекистані і переправляючи його в Китай. Плюс до цього Китай нарощує потужності видобутку.
У минулому році "Газпром" закупив в Узбекистані 7,6 млрд куб. м газу, в першому півріччі 2020 року - 4,1 млрд куб. м. Натомість "Лукойл" в цьому році різко знизив видобуток. Зараз добовий видобуток становить лише 20% від проектної потужності.
В даний час китайські компанії вже контролюють приблизно 1/4 частина казахстанської нафтовидобутку і 1/5 частина його ринку нафтопродуктів. У найближчій перспективі розглядається доступ китайських компаній до "великої нафти" Північно-Каспійського проекту Казахстану. Також Китай наростив поставки газу з Туркменії до 73 млн куб. на добу, а з Узбекистану - до 6,6 млн куб м на добу.
Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху планує відвідати Білий дім 7 квітня. Він має намір обговорити з президентом США Дональдом Трампом нові митні тарифи, передають Патріоти України з посиланням на Axios. Видання з посиланням на чотири поінформов...
Попри інформаційний шум та військові ризики, валютний ринок України залишається врівноваженим. Банкір пояснює, чому не варто очікувати курсових потрясінь. Про це в коментарі РБК-Україна сказав Тарас Лєсовий, начальник департаменту казначейства Глобус Б...