Ламають хребет російської економіки: Відомий економіст пояснив, як працюють "повільні" санкції

Експортні та імпортні санкції, які Захід запроваджує проти Росії, хоч і працюють повільніше, але мають сильний ефект. Вони покликані зламати каркас російської економіки – зробити так, щоб вона ґрунтовно просіла. Про це в інтерв'ю шеф-редактору "Обозревателя" Оресту Сохару розповів відомий економіст, колишній заступник міністра фінансів РФ, експерший заступник голови Банку Росії (аналог українського НБУ) Сергій Алексашенко, передають Патріоти України.

"Експортні санкції вступають у дію повільніше, їхня дія розтягується в часі, але вони призводять до того, що економіка Росії трішечки просідає, опускається на якийсь рівень. Це – середньострокові санкції. А є довгострокові санкції, які пов'язані з обмеженням експорту до Росії і комплектуючих, і технологій, і наукових знань, і менеджерів. І ось це все має стратегічний характер", – сказав він.

Алексашенко наголосив: попри те, що ці санкції ще повільніше набирають сили, вони покликані поламати весь каркас економіки РФ. Ці обмеження, за його словами, її "повільно стискатимуть". У якості прикладу він навів ситуацію у російському авіабудуванні. "Сьогодні [наприклад] російський міністр промисловості каже, що до 2025 року [Росія] почне виробляти аж цілих 10 літаків Ту-214 на рік, вважаючи, що там все російське, а я поспілкувався з виробником комплектуючих для цих літаків – і він каже, що 80% специфікацій – імпортні! На 10 літаків у нас є. На більше – немає!", – підкреслив економіст.

Утримати курс гривні: НБУ за місяць продав рекордний обсяг. Негативне сальдо досягло історичного максимуму

п’ятниця, 1 липень 2022, 12:33

Якщо б не фінансова підтримка союзників, курс нацвалюти давно обновив би своє дно. Національний банк за червень купив на міжбанку 31 млн доларів і продав 3 987,3 млн доларів, повідомляється на сайті регулятора в п'ятницю, 1 липня. Негативне сальдо дося...

Головні зміни в Україні з 1 липня 2022: Що треба знати про пенсії, соцвиплати, допомога на дитину і комуналка

п’ятниця, 1 липень 2022, 8:56

Влада країни стверджує, що в липні 2022 року зміниться прожитковий мінімум, підвищаться пенсії і з'являться нові механізми соціальних виплат, передають Патріоти України. З 1 липня українські пенсіонери отримуватимуть на 93 гривні більше, ніж у попередн...