Експортні та імпортні санкції, які Захід запроваджує проти Росії, хоч і працюють повільніше, але мають сильний ефект. Вони покликані зламати каркас російської економіки – зробити так, щоб вона ґрунтовно просіла. Про це в інтерв'ю шеф-редактору "Обозревателя" Оресту Сохару розповів відомий економіст, колишній заступник міністра фінансів РФ, експерший заступник голови Банку Росії (аналог українського НБУ) Сергій Алексашенко, передають Патріоти України.
"Експортні санкції вступають у дію повільніше, їхня дія розтягується в часі, але вони призводять до того, що економіка Росії трішечки просідає, опускається на якийсь рівень. Це – середньострокові санкції. А є довгострокові санкції, які пов'язані з обмеженням експорту до Росії і комплектуючих, і технологій, і наукових знань, і менеджерів. І ось це все має стратегічний характер", – сказав він.
Алексашенко наголосив: попри те, що ці санкції ще повільніше набирають сили, вони покликані поламати весь каркас економіки РФ. Ці обмеження, за його словами, її "повільно стискатимуть". У якості прикладу він навів ситуацію у російському авіабудуванні. "Сьогодні [наприклад] російський міністр промисловості каже, що до 2025 року [Росія] почне виробляти аж цілих 10 літаків Ту-214 на рік, вважаючи, що там все російське, а я поспілкувався з виробником комплектуючих для цих літаків – і він каже, що 80% специфікацій – імпортні! На 10 літаків у нас є. На більше – немає!", – підкреслив економіст.
Великі відсоткові ставки в банках Росії змусили російських підприємців шукати гроші у сусідніх державах. "Сбербанк" запропонував російським компаніям брати кредити в Білорусі, де працює дочірній банк. Про це пише The Moscow Times, передають Патріоти Ук...
Представники Болгарії та Румунії вимагають захисту від імпорту дешевого меду з України. Від занизької закупівельної ціни на мед страждають і самі українські пасічники. За їхніми словами, відвантажувати продукт оптовикам восени-2024 доводиться від 55 гр...