Рішення суду про денаціоналізацію ПриватБанку жодним чином не позначиться на фінансовій стабільності України і заощадженнях вкладників. Про це заявив економіст Євген Невмержицький. Він закликав не панікувати і запевнив, що економічного колапсу в країні не буде, інформують Патріоти України.
Нагадаємо, 13 травня суд відхилив апеляцію НБУ і залишив у силі рішення на користь екс-акціонерів ПриватБанку. Тепер регулятор має намір оскаржити його в порядку касації. За словами Невмержицького, якраз націоналізація ПриватБанку в 2016 році ознаменувала закінчення нестабільності і девальвації в Україні.
"У нас сьогодні за фактом є стабільність, ця стабільність триває майже 3 роки, вона почала відновлюватися до кінця "банкопаду" в 2016 році", – зазначив він.
"Якраз націоналізація ПриватБанку знаменувала закінчення нестабільності, жахливої девальвації, розграбування людей. Закінчення відбору ліцензій НБУ у комерційних банків при відсутності достатніх підстав. І це факт, встановлений судовою системою України. Більше 10 банків довели, що у них неправомірно відібрали ліцензію", – нагадав Невмержицький.
Економіст наголосив, що і зараз фінансовій системі України нічого не загрожує. "Яке б рішення (суду по Привату. – Ред.) не було – я сподіваюся, воно буде законним і на підставі фактів – в будь-якому випадку немає загрози, що будь-який колапс може настати. Навіть якщо суд, наприклад, ухвалить повертати гроші (екс-власнику банку Ігорю Коломойському. – Ред.) – це аж ніяк не означає, що гроші будуть відразу сплачені. Існують ще суди і так далі ", – зазначив експерт.
Він звернув увагу, що після націоналізації у керівництва і команди ПриватБанку було два роки, щоб при бажанні "спустошити" рахунки, але вони цього не зробили – а навпаки, доклали всіх зусиль, щоб зберегти гроші клієнтів і продовжити їх обслуговування.
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...
Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...