Масові відключення електроенергії в Україні не скасують? Графіки можуть повернути вже ввечері

В Україні 15 травня через похолодання "Укренерго" ввело аварійні відключення світла по всій країні вранці. Від електроенергії відключили частину споживачів (як населення, так і бізнес). Відключення застосували з 6.40 до 9.00. Наступне пікове споживання з можливим відключенням очікується увечерін.

"З 6:40 до 09:00 Диспетчерський центр "Укренерго" застосував контрольовані аварійні відключення для промислових та побутових споживачів в усіх регіонах України. Енергоживлення об'єктів критичної інфраструктури не обмежується. Причина – збільшення дефіциту електроенергії внаслідок зростання споживання через похолодання на тлі наслідків російських обстрілів", – пояснюють в "Укренерго".

В ДТЕК пояснили, що під час екстрених відключень, графіки, які можуть бути спрогнозовані заздалегідь, - не діють. Екстрені відключення до 9.00 діяли: Київ, Київська область, Одещина, Дніпропетровщина, Донеччина

"На жаль, важка ситуація в енергосистемі триває. Тому за вказівкою Укренерго, застосовуються екстрені відключення. Енергетики по всій країні роблять все можливе, щоб стабілізувати ситуацію", – зазначили в компанії.

Увечері 14 травня були застосовані екстрені відключення електроенергії. "Орієнтовно до 10 відсотків споживачів відключено до кінця доби", - розповів в ефірі марафону "Єдині новини" голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький увечері 14 травня.

За його словами, вдатись до екстрених заходів "Укренерго" довелось через різке зростання споживання увечері під час похолодання на тлі негативних наслідків попередніх обстрілів об’єктів енергетики. Залученого імпорту електроенергії, аварійної допомоги та застосування обмежень для промисловості виявилось недостатньо для балансування системи.

Що вже зараз має робити кожен

Потенціал для економії в Україні значний. Ефективне споживання могло б значно скоротити об'єми, і якщо не врятувати від відключень, то хоча б значно скоротити їх тривалість. В "Укренерго" просять кожного українця заощаджувати струм хоча б впродовж трьох годин на добу: з 20.00 до 23.00.

У цей період важливо:

  • не користуватись потужними енергоприладами (обігрівачами, кондиціонерами, пральними машинами, сушилками, прасками, електричними духовими шафами тощо). Перенесіть споживання на більш пізній (після 23.00) чи ранній (до 20.00) час;
  • відмовитись від "фонового споживання". Світло, телевізор, кілька комп'ютерів – багато приладів у квартирі увечері часто працюють "фоново". Це звичне для багатьох споживання фактично "дарма" спалює електроенергію;
  • встановіть собі двозонний лічильник. Тоді в період з 23.00 до 07.00 ви зможете платити за електроенергію за вдвічі нижчим тарифом. Це створить стимул заощаджувати електроенергію в період пікового споживання не тільки заради підтримки енергосистеми, але і для власної економії.

Також традиційно енергетики радять купувати тільки енергоефективну техніку (клас енергоефективності "А" та вище), замінити всі лампи на енергоефективні, встановити датчики руху. Головне ж, що варто пам'ятати кожному: якщо ви самостійно не обмежите своє споживання з 20.00 до 23.00, то цілком ймовірно, що світло вам просто відключатимуть за графіком.

Блекаут і паливна криза в Криму: Все дорожчає, закриваються аптеки та магазини, люди люди змітають товари з полиць

п’ятниця, 26 червень 2026, 6:24

Через відключення світла та нестачу бензину припинилися постачання товарів широкого спектру у роздрібній мережі. Проблеми з електрикою та паливом в окупованому Севастополі призвели до того, що там закрилася частина магазинів та ринків, перестав ходити ...

В Україні змінюють систему соцвиплат: Ось хто тепер отримає більше грошей

четвер, 25 червень 2026, 22:52

Українська система соцвиплат роками алишалась складною. Але проблема навіть не в цьому: сім'ї з подібним рівнем доходів могли отримувати різний обсяг підтримки залежно від того, до якої категорії належали. Саме тому Міністерство соціальної політики поч...