Ф’ючерси на мідь на товарній біржі в Нью-Йорку зросли до максимуму з квітня 2022 року – до 5,02 дол за фунт, і до 10 185 дол – на Лондонській біржі металів. Ціни залишаються високими на тлі будівництва центрів обробки даних і подальшої електрифікації світової економіки. Про це пише CNBC.
Підкреслюється, що цього року метал подорожчав більш більш ніж на 25% – за прогнозами Bank of America, попит з боку виробників електромобілів і транспортного сектора в цілому цього року зросте приблизно на 5%.
“Попит на мідь широко розглядається як показник економічного здоров’я, оскільки метал є ключовим для екосистеми енергетичного переходу. Він є невід’ємною частиною виробництва електромобілів, електромереж і вітрових турбін, особливо в умовах електрифікації світової економіки”, – пише видання.
Мідь також є важливим матеріалом для кабелів, що використовуються в центрах обробки даних, зростання яких стимулює попит, особливо у зв’язку з бумом штучного інтелекту.
“Оскільки попит з боку електромобілів все ще зростає, хоча і повільними темпами, фокус змістився в бік міді, необхідної для розбудови центрів обробки даних”, – додали в BofA.
Міжнародна дослідницька група з міді (ICSG) знизила свої прогнози щодо надлишку пропозиції цього металу в цьому році через нижчі, ніж очікувалося, обсяги видобутку.
Прогноз зростання виробництва міді на 2024 рік знижено до 0,5% порівняно з 3,7%, які ICSG прогнозувала в жовтні 2023 року. Це головним чином пов’язано з повільнішим, ніж очікувалося, нарощуванням виробництва, затримками з введенням в експлуатацію проєктів і переглядом прогнозів виробництва основними виробниками.
В Україні обмеження на перекази між фізичними особами у розмірі 150 тис. грн на місяць або 50 тис. грн для клієнтів із високим рівнем ризику продовжують діяти і після 1 квітня. Хоча НБУ скасував таке обмеження, воно продовжить діяти завдяки меморандуму...
Запровадження президентом США Дональдом Трампом мит на товари з усіх країн світу щонайменш на рівні 10%, а для низки держав і в рази вище, повертає світ у ситуацію початку ХХ століття і може спровокувати сильну економічну кризу, порівнянну з Великою де...