Параметри, представлені під час тристоронніх переговорів щодо газу в Брюсселі, є прийнятними для України і партнерів, але не для Росії. Про це заявив віце-президент Єврокомісії з питань Енергосоюзу Марош Шефчович під час пресконференції за підсумками тристоронніх газових переговорів, передають Патріоти України.
"Я готував сьогоднішні переговори таким способом, щоб дозволити нам, якщо буде політична воля з усіх сторін, бачити позитивний прогрес. Нашою метою було прийти до загального розуміння ключових принципів щодо майбутнього транзиту російського газу через територію України в Європу. Під цим я маю на увазі чітке розуміння , що майбутній контракт на транзит газу буде заснований на правових засадах ЄС. Я сподівався, що сьогодні ми могли б мати більш вирішальну дискусію щодо тарифів і як вони будуть встановлені, ґрунтуючись на новій методології, яка була не так давно прийнята Українським регулятором і яка є повністю сумісною з європейськими стандартами. Я вірив, що у нас могла бути орієнтаційна дискусія щодо обсягів майбутнього контракту. Я також вносив на стіл пропозиції про тривалість контракту і також я наголошував на важливості підписання якомога швидше угоди про приєднання між Росією і Україною щодо транзиту газу", - сказав Марош Шефчович.
За його словами, він дуже уважно вислухав російську сторону на попередніх зустрічах і уважно вивчив результат зустрічі експертів, яка відбулася кілька днів тому. "І я зрозумів, що для Росії є дуже важливе питання, по якому потрібно знайти рішення - по Стокгольму і антимонопольних рішеннях, так само як і по потенційних обсягах прямих продажів газу Україні. Хочу сказати, що параметри, які були представлені, є прийнятними для Україна і партнерів, і я готовий включитися в цю дискусію. Але, на жаль, після тривалих обговорень і пояснень, російська делегація була не готова зробити те саме, підкреслю, у даний момент часу. Так що, що далі? Як я і сказав, я розчарований сьогодні, але я безперечно не здаюся, тому що я думаю, що до кінця зустрічі, мені здається, ми досягли кращого розуміння того, як ми можемо досягти прогресу в майбутньому, що має бути зроблено і також я все ще на 100% впевнений, що існує можливість для збалансованого рішення всіх сторін", - додав віце-президент Єврокомісії.
Він додав, що до кінця зустрічі сторони дійшли згоди щодо наступної тристоронньої зустрічі на рівні міністрів, яка має відбутися у листопаді.
Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...