Місія МВФ на рівні персоналу ухвалила рішення у рамках розширеного фінансування виділити Україні кредит у розмірі 15,6 млрд доларів. Рішення після цього має затвердити рада директорів МВФ. Україна в рамках нової програми має відмовитись від використання "друкарського верстата", а в другому етапі - відмовитися від фіксованого курсу долара, передають Патріоти України.
Як повідомляють у прес-службі НБУ, гроші від МВФ Україна отримуватиме протягом чотирьох років. При цьому рішення рада директор ухвалить протягом найближчих тижнів. Україна має пройти два етапи змін у рамках програми. В першу чергу:
Виконання цих умов триватиме протягом 12-18 місяців. Потім настане другий етап. Тоді очікуються масштабніші реформи. Що цікаво, у прес-релізі НБУ йдеться, що вже на другому етапі Україна може бути членом ЄС (це рішення розглянуть країни ЄС незалежно від програми з МВФ). У другому етапі повернуть плаваючий курс долара (зараз офіційний курс зафіксовано НБУ).
Крім того, має з'явитися "конкуренція на критично важливому ринку енергоносіїв та одночасне зменшення квазіфіскальних зобов'язань". Ймовірно, йдеться про перехід на ринкові тарифи на газ та електроенергію. "Міжнародні партнери вірять в Україну та готові нам допомагати. Вони бачать неймовірну адаптивність нашої економіки після атак на критичну інфраструктуру", - заявив голова НБУ Андрій Пишний.
Президент Володимир Зеленський обіцяв, що всі зарплати і пенсії в Україні будуть виплачені згідно із законом, уряд має на це гроші. Крім того, у березні 2025 року буде проведено індексацію пенсій, що частково компенсує зростання споживчих цін, передают...
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....