МВФ ухвалив важливе рішення щодо кредиту для України: Коли Нацбанк має "відпустити" курс долара

Місія МВФ на рівні персоналу ухвалила рішення у рамках розширеного фінансування виділити Україні кредит у розмірі 15,6 млрд доларів. Рішення після цього має затвердити рада директорів МВФ. Україна в рамках нової програми має відмовитись від використання "друкарського верстата", а в другому етапі - відмовитися від фіксованого курсу долара, передають Патріоти України.

Як повідомляють у прес-службі НБУ, гроші від МВФ Україна отримуватиме протягом чотирьох років. При цьому рішення рада директор ухвалить протягом найближчих тижнів. Україна має пройти два етапи змін у рамках програми. В першу чергу:

  • відмова від емісованого фінансування (друкарського верстата);
  • посилення мобілізації надходжень;
  • реформи посилення антикорупційних засад.

Виконання цих умов триватиме протягом 12-18 місяців. Потім настане другий етап. Тоді очікуються масштабніші реформи. Що цікаво, у прес-релізі НБУ йдеться, що вже на другому етапі Україна може бути членом ЄС (це рішення розглянуть країни ЄС незалежно від програми з МВФ). У другому етапі повернуть плаваючий курс долара (зараз офіційний курс зафіксовано НБУ).

Крім того, має з'явитися "конкуренція на критично важливому ринку енергоносіїв та одночасне зменшення квазіфіскальних зобов'язань". Ймовірно, йдеться про перехід на ринкові тарифи на газ та електроенергію. "Міжнародні партнери вірять в Україну та готові нам допомагати. Вони бачать неймовірну адаптивність нашої економіки після атак на критичну інфраструктуру", - заявив голова НБУ Андрій Пишний.

Яким буде тариф на електроенергію в Україні до кінця 2023 року: У Міненерго озвучили ціну

четвер, 8 червень 2023, 8:23

В Україні до кінця 2023 року більше не очікується підвищення тарифів на електроенергію для населення. Тобто ціна залишиться на червневому рівні – 2,64 грн/кВт*год за будь-якого споживання. Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко. За його слов...

В Україні найближчим часом різко зміниться ціна на цибулю: У Мінагрополітики розповіли, чого чекати

четвер, 8 червень 2023, 7:54

В Україні очікується стрімка зміна ціни на цибулю, яка стала рекордсменом із подорожчання серед овочів. Нинішня висока вартість пов'язана з дефіцитом, що виник на ринку, передають Патріоти України. Перший заступник міністра аграрної політики та продово...