На грані великої кризи! Весь світ зіткнеться зі злетом цін на продукти - глобальні бренди забили тривогу

Представники крупних світових брендів заявляють про подорожчання продовольчих товарів після закінчення пандемії, зазначають Патріоти України.

За словами керівника одного з найбільших виробників продуктів харчування у світі, відомого кетчупом Heinz, люди незабаром будуть витрачати на їжу значно більше, ніж наразі. Про підвищення цін заявили і в компанії PepsiCo.

Так, глава Kraft Heinz Мігель Патрісіо заявив, що концерн був змушений підняти ціни в декількох країнах через зростання інфляції практично скрізь, у всьому світі. Про це йдеться в матеріалі BBC.

Дуже сильно на зростання цін у світі вплинув локдаун і карантини. При цьому в багатьох країнах скоротилося виробництво сировини, а також були введені обмеження на виробництвах і на готову продукцію.

Весь світ накрила енергокриза. "У Великій Британії не вистачає водіїв вантажівок. У США витрати на логістику також істотно зросли, і в деяких галузях економіки спостерігається нестача робочої сили", – пояснює Патрісіо.

Споживачам треба звикнути до високих цін

Глава Kraft Heinz вважає, що людям доведеться звикнути до високих цін на продукти харчування. Справа в тому, що населення світу зростає, а кількість земель, на яких можна що-небудь вирощувати – ні.

За словами Патрісіо, в більш довгостроковій перспективі необхідно удосконалити технології для підвищення ефективності фермерських господарств. Так, зростання витрат доведеться фінансувати не тільки покупцям, але і виробникам. До речі, на поточному тижні компанія PepsiCo попередила, що також очікує зростання витрат практично на все, і заявила, що подальше підвищення цін ймовірно відбудеться на початку 2022-го.

Газ подорожчав, у Європі – криза
  • Нідерланди. Через європейську газову кризу в країні стрімко зростають ціни на електроенергію. Це змушує закривати або скорочувати роботу теплиць. Нідерланди є найбільшим постачальником тепличної продукції в ЄС, що ставить під загрозу поставки продуктів.
  • Франція. Президент Еммануель Макрон вирішив заблокувати підвищення регульованих тарифів на газ, а також знизити податки на електроенергію, щоб пом'якшити невдоволення громадян. У вересні комунальні тарифи в країні вже і так виросли на 8,7%.
  • Великобританія. Тут енергокриза сталася не через брак газу, а через брак водіїв. Однак наслідки теж масштабні – АЗС закрилися, люди буквально билися за бензин і "дизель", а влада вже закликала на допомогу військових.
  • Китай. У КНР переживають брак електроенергії через нові правила щодо викидів для вугільної та газової генерації. Уряд країни вже закликав держкомпанії забезпечити енергопостачання за всяку ціну, виробникам вугілля наказали працювати на повну потужність. Завдання повинно бути виконано, навіть якщо вони перевищать річні ліміти квот. Це ще більше піднімає вартість газу і вугілля в світі.
  • США. Незважаючи на те, що газ в Північній Америці поки що майже в 10 разів дешевше, ніж в Європі, там теж чекають його подорожчання. Наприклад, в Новій Англії (включає штати Мен, Вермонт, Нью-Гемпшир, Массачусетс, Коннектикут і Род-Айленд) покупці очікують, що газ подорожчає майже в 4 рази.

Будуть проблеми: Нардеп розповів про індексацію пенсій у березні

п’ятниця, 22 листопад 2024, 23:40

Президент Володимир Зеленський обіцяв, що всі зарплати і пенсії в Україні будуть виплачені згідно із законом, уряд має на це гроші. Крім того, у березні 2025 року буде проведено індексацію пенсій, що частково компенсує зростання споживчих цін, передают...

Кілька категорій: Стало відомо, хто ще від 1 січня отримає надбавку до зарплати

п’ятниця, 22 листопад 2024, 12:30

Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....