За рік індекс вартості олів'є виріс на 21%. Про це повідомила прес-служба сервісу доставки продуктів Zakaz.ua, який проаналізував ціни на складові традиційного в Україні салату, передають Патріоти України.
"Протягом року спостерігається зростання цін майже на всі категорії товарів. У тому числі подорожчання спіткало всі основні продукти, що входять до складу олів'є, окрім картоплі. Порівнюючи з минулим роком, картопля подешевшала на 15% і коштує в середньому 7 грн за кілограм", - йдеться в повідомленні.
Пояснюється, що найбільше подорожчали цибуля (майже вдвічі) і яйця (на більш ніж 50%). Ціни на найдорожчий інгредієнт салату "олів'є" ковбасу - варіюються від 120 до 290 грн/кг. Однак замість ковбаси часто додають курятину, яка теж подорожчала, вартість кілограма тушки зросла на чверть, а філе – на 20%.
Банка консервованого горошку коштує в діапазоні від 25 до 50 гривень. Ціна свіжих огірків становить близько 50 грн, а солоних – 40-70 грн.
Оскільки основні складові майонезу, яйце і соняшникова олія, подорожчали, то, відповідно, виріс в ціні й сам майонез – в середньому на 20%.
Також аналітики підрахували, скільки коштуватиме приготувати на сім'ю 3 кг олів'є за класичним рецептом. Для нього потрібні картопля, морква, яйця, огірки свіжі або солоні, горошок, варена ковбаса, цибуля, зелень і майонез. "За місяць до новорічних та різдвяних свят приготувати 3 кілограми олів'є на сім'ю коштуватиме українцям 209,9 грн, тоді як станом на 1 грудня 2020 року коштувало 173,5 грн", - проаналізували експерти.
"Індекс олів'є" - середня сума вартості, в яку обійдеться приготування до столу салату за класичним рецептом. У грудні 2020 року журналісти підрахували, скільки коштуватиме приготувати олів'є вдома, придбати готовий набір продуктів в супермаркеті та замовити салат в ресторані.
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...
Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...