На вимогу МВФ: Українцям можуть скасувати обіцяну індексацію пенсій та мораторій на підвищення тарифів

В Україні можуть скасувати обіцяну індексацію пенсій, а також мораторій на підвищення комунальних тарифів, зокрема тарифу на тепло. Ці вкрай непопулярні та болючі заходи можуть стати наслідком раптового візиту директорки МВФ Крісталіни Георгієвої до нашої країни. Про це розповів у програмі "Урядовий квартал" політичний та економічний експерт Георгій Біркадзе, передають Патріоти України.

В Україні сьогодні – день візитів VIP-персон світового рівня. Слідом за президентом США, до Києва прибула директор МВФ Крісталіна Георгієва. Причому, якщо за підсумками бліц-візиту Байдена, Україні було обіцяно велику військову та фінансову допомогу, то візит Георгієвої може стати холодним душем для всієї країни, припустив експерт.

На думку Георгія Біркадзе, МВФ може вимагати від української влади трьох вкрай непопулярних рішень:

  • скасування обіцяної індексації пенсій;
  • скасування мораторію на підвищення комунальних тарифів;
  • скасування податкових пільг для гірничо-збагачувальних комбінатів Ріната Ахметова.

Якщо за третім пунктом можна навіть говорити про торжество соціальної справедливості (негоже бізнесменові, який заробляє мільярди, у такий час користуватися ще й податковими пільгами від держави), то за двома першими пунктами ні про яку соціальну справедливість і мови не може бути.

Пенсіонери з місячним доходом у 2000 гривень чекають обіцяної індексації у 300-400 гривень, як манни небесної. Для них сьогодні кожна гривня – це питання виживання. І тому скасування індексації, до того ж широко розпіареної у ЗМІ, може завдати їм дуже сильного удару.

Те саме стосується й другого пункту – скасування мораторію на підвищення тарифів на комунальні послуги. Більшість українців уже не можуть сплачувати за комуналку навіть за існуючими тарифами. Багато хто платить неповну ціну, а хтось і взагалі відмовився від оплати комуналки. Отже, якщо підняти вартість комунальних послуг, то можна викликати зворотний ефект: перестануть платити майже всі.

Тим не менш, Георгій Біркадзе припускає, що МВФ вимагатиме фактичного підвищення тарифів на всій підконтрольній території України за винятком тієї, що постраждала від військових дій.

"У прифронтовій зоні, де були бойові дії, я думаю, мораторій залишать, а в інших містах, на Заході, гадаю, немає. У бюджеті немає грошей, десь їх треба брати. Тому вважаю, що 100% буде контроль від МВФ ", - вважає експерт.

Судячи з того, що у Георгієвої під час візиту заплановані зустрічі з ключовими посадовцями нашої країни (президентом Володимиром Зеленським, прем'єр-міністром Денисом Шмигалем та головою Національного банку Андрієм Пишним), предмет розмови буде дуже серйозним, і "тиснутимуть" на наше керівництво дуже сильно. Отже, чекаємо на підсумки

Кадрова криза підточує і без того кризову економіку: Через вигрібання чоловіків на війну проти України в Росії зафіксували рекордний за 17 років дефіцит робочої сили

понеділок, 5 травень 2025, 12:21

Кадровий дефіцит у Росії минулого року досяг 7,6% від загальної чисельності зайнятих – це 2,2 млн осіб із 27,2 млн. Такий рівень став рекордним за весь час спостережень із 2008 року. Про це свідчать дані Росстату, передають Патріоти України з посилання...

Чорний понеділок для Москви: Ціна на на нафту пробила психологічну планку, ОПЕК+ стрімко нарощує видобуток

понеділок, 5 травень 2025, 8:19

Brent торгується нижче $60 за барель, російський Urals купуватимуть ще на десяток доларів нижче. Р​Рішення Саудівської Аравії збільшити видобуток нафти призводить до стрімкого падіння цін. Московія під загрозою глибокої кризи, подібної до колапсу 1990-х