В Україні під час заморозків найбільший дефіцит електроенергії очікується в Київській області й Одесі, які є найбільш вразливими через пошкоджену інфраструктуру. У разі нових ударів ці регіони можуть зіткнутися з масштабними перебоями у постачанні світла й тепла. Про це розповів директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко в коментарі ЗМІ. За його словами, навіть добре підготовлена система може виявитися безсилою перед масованими атаками. Особливо це стосується високовольтних мереж, які залишаються вразливими до обстрілів, передають Патріоти України.
Серед усіх регіонів України найбільш проблемними залишаються Київська область та Одеса. Це пояснюється не тільки високою щільністю населення, але й структурними проблемами енергетичної системи, яка залишилася у спадок від Радянського Союзу. Будівництво великих енергостанцій, віддалених від споживачів, створило додаткові труднощі в забезпеченні стабільного енергопостачання.
У столиці та прилеглих районах спостерігається дефіцит генерації, який став ще відчутнішим після численних атак на енергетичні об'єкти минулої зими. Відновлення пошкодженого обладнання триває, але дефіцит електроенергії все ще залишається проблемою. У разі нових ударів по високовольтних мережах Київська область ризикує зіткнутися з перебоями в енергопостачанні, що призведе до відключень світла й тепла.
Одеса також є одним із найбільш вразливих регіонів через свою географічну особливість й обмежену пропускну здатність електромереж. Високий ризик атак на енергетичні об’єкти, а також складність відновлення постачання через обмежену інфраструктуру роблять цей регіон особливо проблемним. Енергетичні відключення минулого року вже показали, наскільки Одеса вразлива до перебоїв у постачанні. Крім Київської області й Одеси, значні ризики існують у регіонах, які розташовані близько до лінії фронту:
Ці регіони регулярно зазнають обстрілів, що ускладнює підтримання стабільної роботи енергосистеми. Зруйновані мережі та пошкоджене обладнання потребують постійного відновлення, але через тривалі бойові дії ремонтні роботи часто неможливі.
За словами Харченка, запасів вугілля та газу на зиму має вистачити. Він зазначив, що в Україні навіть виникла проблема з надлишком вугілля, яке немає де використовувати через обмежену кількість справних електростанцій. Запаси газу також достатні, що дозволяє впевнено говорити про забезпечення тепла навіть у морозні періоди.
Однак у разі значного зниження температури – до -10°C і нижче – можуть виникнути обмеження в постачанні електроенергії через зростання навантаження на енергосистему. За оцінками експерта, дефіцит потужностей може становити від 2 до 4 ГВт у випадку тривалих морозів.
Олександр Харченко зазначив, що за умов відсутності масованих ударів по енергетичній інфраструктурі ця зима може пройти без серйозних обмежень у постачанні електроенергії до температури -5°C. Якщо ж температура опуститься до -10°C і нижче на тривалий період, можливі короткочасні відключення на 4-6 годин на добу. Основна загроза полягає в масованих атаках на високовольтні мережі, що може призвести до масштабних відключень у найбільш вразливих регіонах.
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...
Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...