Національний банк України (НБУ) запропонував змінити правила ведення кредитних історій українців. Зокрема, пропонується посилити права позичальників, забезпечити виняткове цільове використання інформації про них, а також покращити обмін даними біду різними кредитними організаціями, у тому числі іноземними, передають Патріоти України.
Відповідні зміни НБУ запропонував внести до закону "Про організацію формування та обігу кредитних історій" та інші закони, які стосуються держрегулювання та функціонування бюро кредитних історій. Сам Нацбанк у результаті отримає наглядові функції за дотриманням законодавства у сфері формування та обігу кредитних історій.
Зокрема, Нацбанк пропонує забезпечити позичальнику можливість повідомляти про небажання укладати кредитні угоди. Такі дані пропонується залучати до кредитного звіту за бажанням позичальника, який хоче захиститися від шахраїв.
Також у Нацбанк пропонує зберігати кредитну історію протягом 10 років, після чого знищувати всі дані. При цьому протягом зазначеного терміну бюро кредитних історій буде зобов'язане виправляти хибні дані та забезпечувати надійний захист інформації.
При цьому НБУ зазначає, що оновлення законодавства покликане встановити "справедливі правила гри для всіх учасників ринку" та використання кредитної історії виключно для оцінки кредитоспроможності, управління кредитним ризиком та верифікацією клієнта. З цією метою Нацбанк пропонує такі зміни:
"Національний банк сподівається на підтримку народних депутатів України та продовження плідної співпраці щодо імплементації необхідних змін. Нові правила забезпечать нові можливості як для бюро кредитних історій, так і для кредиторів та позичальників, стануть логічним продовженням роботи з розвитку відповідального кредитування в Україні", – стверджують у НБУ.
З 1 березня проіндексують пенсії практично для всіх українців на заслуженому відпочинку. У проекті бюджету ПФУ передбачено індексацію на рівні 10%, при цьому за останніми підрахунками експертів вона може становити понад 11%. Про це йдеться у матеріалі ...
Балаклійський районний суд Харківської області зобов'язав місцеву жительку заплатити "Харківгазу" 115,8 тис. грн через пошкоджену пломбу на лічильнику. Жінка отримала будинок у спадок, а під час перевірки представники оператора виявили порушення. Про ц...