Навіть у Маска такого немає: В Україні створили інноваційний двигун для космічних перельотів

Компанія вже бере участь у Європейському тендері на виготовлення 34 супутників.

В Україні розробили і почали тестувати інноваційний іонно-плазмовий двигун, призначений для космічних польотів. Пристрій створили фахівці харківської компанії FED спільно з Національним аерокосмічним університетом ім. Жуковського "Харківський авіаційний інститут". Це абсолютно нова система охолодження для найбільшого супутника, який Європа розробляє на замовлення американської компанії SES, розповів в інтерв'ю президент Асоціації "Укравіапром", голова правління АТ "ФЕД" Віктор Попов, передають Патріоти України.

Супутник вже змонтований і зараз тестується, скоро його перебазують на стартовий майданчик, де ведеться монтаж ракети. Планується, що виведення на орбіту відбудеться наприкінці січня 2021-го.

Попов наголосив, що для української компанії вихід у космос стане великим кроком. "По-перше, тому що ми - українські наука і фірма - показали, що наш потенціал в галузі фундаментальних наук і виробництво конкурентоспроможні. Уявляєте, якщо американці та європейці прийшли до нас, до країни, в якій йде війна, то це вони зробили від безнадії. Тому що в них такого немає, вони це не створили. А ми змогли", - зазначив він.

Компанія вже бере участь у Європейському тендері на виготовлення 34 супутників. "А взагалі наше завдання - добратися до Ілона Маска, почати роботу з його компанією. І, думаю, у нас вийде", - додав Попов.

Будуватимуть місячне селище, використовуватимуть цю нашу систему охолодження, оскільки вона підходить не тільки для супутників, пояснив президент Асоціації "Укравіапром". "Друге. Маск пропонує летіти на Марс, але тільки в один бік. Тому що сьогодні необхідні інші двигуни - не рідинні і твердопаливні. Іонно-плазмові. І ми разом з "ХАІ" розробили такий двигун і випробовуємо зараз. Такі двигуни потребуватимуть не лише для перельотів. Ось уявіть собі: маленький космічний "трактор", який прибирає сміття на навколоземній орбіті. Також необхідні апарати, на яких можна лагодити супутники. Оп, з орбіти на орбіту. "Під'їхав", "підлікував" - і все ок! Як з електрикою: увімкнув-вимкнув двигун, з рідинним це неможливо", - розповів Попов.

Джерело: Укрінформ

"Рішення погане та неприємне, але... корисне": Фурса прокоментував ідею податку на імпорт

неділя, 14 серпень 2022, 20:29

Деякі народні депутати виступають з ініціативою впровадження 10% податку на купівлю валюти в Україні. Цей податок має скоротити імпорт. Про це розповів інвестиційний банкір Сергій Фурса, передають Патріоти України. Він зауважив, 10% податок на імпорт д...

Усі замовлення - для України: Виробник "Байрактарів" наразі заброньований на три роки вперед

неділя, 14 серпень 2022, 19:29

Турецька компанія Baykar, яка виробляє безпілотники Bayraktar TB2 і Bayraktar Akinci, має потужності для виробництва 20 безпілотників щомісяця і трирічний резерв замовлення. Наразі турецький виробник безпілотників зосереджений тільки на замовленнях Укр...