Судові рішення про неправомірність націоналізації ПриватБанку і нові позови його екс-власників створюють загрози фінансової стабільності і можуть дискредитувати заходи щодо забезпечення стабільності, прозорості та ефективності банківської системи, зазначають Патріоти України.
Про це сказано в підсумках дискусії членів Комітету з монетарної політики Нацбанку України про рівень підсумкової ставки від 24 квітня, опублікованих на сайті Нацбанку.
Крім того, в умовах політичної невизначеності актуальним залишається також ризик для збереження незалежності Національного банку, що є фундаментом для посилення довіри бізнесу і населення до рішень з монетарної політики і банківського нагляду, - заявили в комітеті.
На їхню думку, ризики можуть мати масштабні наслідки, оскільки загрожують припиненням підтримки з боку міжнародних партнерів і ускладненням доступу до фінансових ресурсів на тлі пікових виплат за державним боргом.
При цьому 8 з 9 членів КПМ заявили, що реалізація таких ризиків є форс-мажором і не входить в базовий макроекономічний сценарій, який передбачає поступове пом'якшення монетарної політики.
В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...
Українські пенсіонери, які виїхали з окупованої території або залишились на ній, мають подати заяву в ПФУ про те, що вони не отримують пенсію в РФ. Це можна зробити особисто в відділенні ПФУ, або ж на Порталі ПФУ до 31 грудня 2025-го. Про це йдеться в...