В Україні останній тиждень спостерігається ослаблення гривні відносно долара. Економіст Сергій Фурса пояснив, чому в Україні стався стрибок курсу долара з 35 до 37 грн. Про це він розповів в ефірі "Сніданку з 1+1", передають Патріоти України.
"Чому стався стрибок курсу з 35 до 37 грн. за долар. Минулого тижня найбільший банк ПриватБанк і Монобанк перейшли на своїх картках на ринковий курс.
До цього, коли усі банки перейшли, вони тримали курсу ближче до офіційного курсу - фіксованого, який 29 грн. за долар. Чому вони відмовилися від цього? Бо картковий туризм, схеми, де з картками їхали за кордон, знімали і прокручували цю історію", - пояснив економіст.
Він зазначив, що таким чином, після підняття курсу цими двома банками, долару стало дорожче потрапляти на чорний ринок і курс виріс.
"Скоріш за все на чорному ринку були схеми, які побудовані саме на картковому туризмі. Це дозволяло долару потрапляти на чорний ринок. Коли вони підняли цей курс, то дорожче стало долару потрапляти на чорний ринок і власне ми побачили цей стрибок", - говорить Фурса та наголошує, що бігти наразі міняти гривні не варто, оскільки, що буде далі з курсом важко передбачити.
Варто зазначити, що офіційний курс гривні до долара зафіксований Нацбанком на рівні 29,25 грн/дол. від 24 лютого 2022 року.
Ціни на продукти в Україні у 2024 році зросли на 20%, головним чином через інфляцію, подорожчання енергоносіїв та вплив війни. У 2025 році ця тенденція продовжиться, зокрема хліб може дорожчати на 1,5-2% щомісяця, що сумарно дасть понад 20% річного зро...
В Україні минулого року розпочалася програма "Національний кешбек". В межах програми громадяни можуть одержати фінансову компенсацію у розмірі 10% від вартості придбаних товарів українського виробництва. Але бувають випадки, коли кешбек не нараховують....