Більшість українців вважає за краще переводити заощадження в долари або євро, які вважаються стабільними валютами. Однак останнім часом економісти піддають їхню перспективність сумніву. Названо валюту, в яку краще переводити гривні, передають Патріоти України.
У 2023 році на лідируючі позиції на валютному ринку вийшла японська єна та швейцарський франк. Про це у своєму Telegram-каналі повідомив голова парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
"Зазвичай для більшості людей валютна гавань для збереження накопичень асоціюється з доларом та євро. Проте є ще й інші валюти, які вважаються надійними для цих цілей, і за ними також спостерігають експерти фінансових ринків, відстежуючи довгострокові тенденції. Серед таких валют – швейцарський франк та японська єна", - поділився депутат Верховної Ради.
Причому певні періоди топові позиції займала то одна, то інша валюта. Наприклад, зараз найкращі позиції – швейцарський франк. Ця валюта зміцнилася вперше за 40 років.
Наразі вартість швейцарського франка становить 150,25 єни. Таке співвідношення курсів зазначених двох валют було зафіксовано минулого разу у 1980 році. Швейцарський франк пам'ятає найгірші часи. На стику двох тисячоліть - у 2000 році він коштував лише 60 єн.
Зараз франк перебуває на пікові. Міцність національної валюти Швецарії не змінила навіть криза у другому за розміром банку країни - Credit Suisse.
При цьому на користь японської грошової одиниці ще й поточний стан торгового балансу Японії. Там 17-й місяць поспіль зберігається дефіцит торгового балансу. У цьому торговельний баланс Швейцарії залишається стійко профіцитним.
Таким чином, можна зробити висновок, що наразі найнадійніша валюта – це швейцарський франк. Її стабільність у перспективі залишиться високою
Ворог вже має низку "серій" своїх ірансько-російський далекобійних ударних дронів "Шахед", а під час чергової терористичної ракетно-дронової атаки силами нашої протиповітряної оборони було збито дрон із новим маркуванням, фото уламка цього дрона Defen...
Після серії скандалів навколо МСЕК та інших корумпованих інстанцій стало відомо, що багато хто з прокурорів та інших чиновників настільки знахабніли, що почали «виходити на пенсію», ледь почавши працювати. При цьому вони назначали собі непомірно високі...