Не потребує дозаправки: В Україні розробили революційний іонно-плазмовий двигун для освоєння далекого космосу (відео)

Вітчизняні фахівці доводять, що незважаючи на всі складнощі, Україна залишається провідною космічною державою і здатна створювати дуже конкурентні ракети та обладнання

Харківські науковці розробили та випробували іонно-плазмовий двигун, який на відміну від рідинних реактивних двигунів зробить доступними далекі космічні мандрівки.Про це в ефірі Суспільного розповів президент асоціації «Укравіапром» і директор заводу «ФЕД» Віктор Попов, зазначають Патріоти України.

Це підприємство спільно з вченими Харківського авіаційного інституту створило космічний іонно-плазмовий двигун, а наприкінці 2020 року провело його випробовування.

Іонно-плазмові двигуни використовують радіохвилі високої частоти і магнітні поля, для отримання плазми, її прискорення та фокусування.

Розігнана таким чином плазма і забезпечує основну тягу двигуна, на відміну від викиду продуктів згоряння хімічного палива, як у традиційних реактивних двигунах.

Такий принцип використовується в звичайних іонних двигунах, які давно встановлюються на космічних апаратах, але на іонно-плазмовому двигуні можна отримати значно більшу тягу, ніж це забезпечують прості іонні двигуни, що дозволить здійснювати переміщення більш масивних космічних апаратів для польоту на далекі відстані.

В Україні розробили випробували іонно-плазмовий двигун. Іонний двигун Зображення для ілюстрації

Використання традиційних ракетних двигунів для цього польоту вимагало б величезної кількості палива.

Іонно-плазмовий двигун вдесятеро менший ніж звичайний рідинний ракетний двигун й при цьому спроможний працювати у відкритому космосі десятиліттями.

Крім того, такі двигуни можуть скільки завгодно вмикатись і вимикатись, дозволяючи апарату робити складні маневри на орбіті. А у далеких мандрівках до інших планет і назад такі двигуни є незамінними.

Уже на бойовому чергуванні: Китай готовий використати свій власний "‎Кинджал", - The War Zone‎

четвер, 3 квітень 2025, 11:22

Китайська балістична ракета повітряного базування KD-21, схоже, тепер перебуває на бойовому чергуванні. Про це повідомляє спеціалізований портал The War Zone, передають Патріоти України. Варто сказати, що про цю зброю відомо давно. Публічну демонстраці...

Хоче дружити з Путіним? Нові мита Трампа торкнулись навіть малих острівних територій, але не зачепили РФ

четвер, 3 квітень 2025, 10:28

Мита, введені президентом Трампом, оминули Росію, оскільки санкції США вже "перешкоджають будь-якій значущій торгівлі", хоча Америка продовжує торгувати з РФ більше, ніж з такими країнами, як Маврикій чи Бруней, що потрапили до списку, передають Патріо...